ФК ВАРДАР
Актуелно

На Вардар му требаат „чисти сметки“: Ќе го врати ли Самсоненко долгот од 2,4 милиони евра?

Самсоненко до 31 јануари треба да го подмири долгот кој е во износ од околу 2,4 милиони евра

Прочитај повеќе

Ренова мора да слави против Вардар, а и Шкупи не смее да киксне во Кратово

Ренова забележа два порази на стартот на пролетта и нема друг избор освен да брка триумф на денешниот дуел против Вардар

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Комити: Вардар е избркан и заробен од себични и нафатирани олигарси

Се таложи гневот и само прашање на време е кога ќе експлодира откако најтрофејниот клуб стана бездомник и нема каде да тренира

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкендија - Вардар 2-1...Убавец на Алими го реши дербито

Арменд Алими постигна прекрасен гол од слободен удар

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

Вардар на 13 меча не знае за триумф против Шкендија: Тимот на Џиџи во (не)возможна мисија во Тетово

Во последните неколку сезони дуелите меѓу Шкендија и Вардар значеа и дерби на сезоната

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Комити: Срамота е Вардар да нема каде да тренира!

Вардарци се соочуваат со опструкции за тренинзите на објектите на комплексот во Хиподром и на Академијата

Прочитај повеќе

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Прочитај повеќе

ФК ВАРДАР


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ
МИРКО СПАСЕСКИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР ДАРКО ПАНЧЕВ
ТРЕНЕРАЛЕКСАНДАР ВАСОСКИ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
90. ФИЛИП ГАЧЕВСКИ14.06.2020
25. ФИЛИП ИЛИЌ14.06.2021
ОДБРАНА 
2. КРИСТИЈАН ТОШЕВСКИ14.01.2021
3. ГОРАН ПОПОВ14.06.2019
4. КОСТА МАНЕВ14.06.2019
21. ЕВГЕНИЈ НОВАК (УКР)14.06.2019
23. ФИЛИП НАЈДОВСКИ14.06.2019
77. ВЛАДИЦА БРДАРОВСКИ14.06.2019
СРЕДЕН РЕД 
24. ЈОВАН ПОПЗЛАТАНОВ14.01.2021
5. КЛАРЕНС БИТАНГ (КАМ)14.06.2020
8. ДАРКО МИЦЕВСКИ14.06.2019
11. ДАНИЕЛ АВРАМОВСКИ14.06.2019
16. ЖУНИОР РЕИС РОДРИГЕС (БРА)14.01.2020
6. БОЈАН ДИМОСКИ14.01.2022
10. ХУАН ФЕЛИПЕ (БРА)14.06.2019
НАПАД 
70. МАТЕЈ ЦВЕТАНОСКИ14.01.2021
7. ВИЛИЈАН ЛИРА СОУЗА (БРА)14.06.2020
9. БОЈАН КОЛЕВСКИ14.01.2020
19. ЏЕМАИЛ ИБИШИ14.01.2022
G-G32VEZ5NYJ