ФК ТИКВЕШ
Актуелно

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Тиквеш и Брегалница продолжија победнички

Брегалница и Тиквеш ја продолжуваат трката за врвот во второлигашката конкуренција на Истокот славејќи во 6. коло гостински победи против Кит Го односно Слога Виница.

Прочитај повеќе

Втора лига Исток: Хет - трик на Наумов, Брегалница убедлива, триумф и за Тиквеш

Фудбалерите на Брегалница продолжуваат со убедливи игри и победи во Втората лига - Исток

Прочитај повеќе

Сите трансфери во Вторите лиги: Муарем во Брегалница, Кировски во Скопје, Скендери во Гостивар...

Муарем Муарем е најзвучното засилување кај Брегалница, додека Скопје ги доведе Христијан Кировски, Иван Настевски и Дарио Десниќ

Прочитај повеќе

Пане Блажевски: Многу е важно што Тиквеш се враќа како домаќин во Кавадарци

„Од спортски аспект можам да кажам дека е многу важно за тимот што се враќа и домашните натпревари ќе ги игра во Кавадарци“

Прочитај повеќе

Тиквеш со напорна работа го „топи“ снегот (ФОТО)

Фудбалерите на Тиквеш продолжуваат напорно да работат подготвувајќи се за вториот дел од првенството

Прочитај повеќе

Тиквеш именуваше нов спортски директор

Ефтим Илиев од Кавадарци е новиот спортски директор на македонскиот второлигаш Тиквеш

Прочитај повеќе

Тиквеш подобар од Беласица во Струмица

Тиквеш по првиот дел водеше со 0-3, но потоа Беласица постигна два гола и го ублажи поразот

Прочитај повеќе

Тиквеш тргна со подготовки со Пане Блажевски на кормилото

Тиквеш со новиот шеф на стручниот штаб Пане Блажевски денеска означи старт на подготовките

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на есента во вторите фудбалски лиги

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 16.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за последното есенско коло во вторите лиги

Прочитај повеќе

ФК ТИКВЕШ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ