ФК СТРУГА

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 11.КОЛО!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 11.коло

Прочитај повеќе

ВИДЕО: МАКФУДБАЛ - ГОЛ НА КОЛОТО: Клисман Цаке (Струга ТЛ)

Потегот на Клисман Цаке е ГОЛ НА КОЛОТО

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Блажевски шутира, Ѓуриќ ја „пушти“ низ нозе - и тепачка!

Вардар успеа да спаси бод во Струга

Прочитај повеќе

Работнички го сопре Шкупи, Шкендија се одлепи на врвот, Вардар спаси бод во Струга

„Романтичарите“ ремизираа со Шкупи (2-2), триумф за Шкендија (1-3) против Ренова

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА МЕСЕЦОТ ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го избра најдобриот тим за октомври во Првата лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 10.КОЛО !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 10. коло во Првата македонска фудбалска лига

Прочитај повеќе

ГОЛ НА КОЛОТО - Нијас Лена (ВИДЕО)

Далечина повеќе од 30 метри, слободен удар, Нијас Лена распали по топката и погоди на вистинското место

Прочитај повеќе

Захариевски: Два брзи гола ни го олеснија патот до триумфот над Беласица

Тренерот на Струга ТЛ го истакнува задоволството од убедливата победа

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 9. КОЛО!

Изминатава рунда натпревари во Првата лига понуди неколку повеќе од возбудливи натпревари кои покренаа и сериозна полемика околу судењето

Прочитај повеќе

Три пенали, седум гола и триумф за Силекс во Кратово, Шкупи ја победи Академија Пандев

Шкупи ја следи Шкендија на врвот на табелата во Првата фудбалска лига, откако успеа да го совлада тимот на Академија Пандев во Струмица со 0-1

Прочитај повеќе

ФК СТРУГА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ