ФК СТРУГА

Шкупи и Македонија ЃП се враќаат со песна од Битола и Струмица, Вардар и Работнички неубедливи

Дембо Дарбо постигна хет - трик за Шкупи против Пелистер

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 14.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на колото во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Захариевски: Струга оди по вистинскиот пат, ремито со Шкендија најреален епилог

„Ние не само што париравме добро, туку долго време имавме и водство“

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 13.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 13.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Ибраими ја одржа непобедливоста на Шкендија

Бесарт Ибраими донесе израмнување за лидерот на табелата во Струга

Прочитај повеќе

Реми без голови во Ѓорче, Шкендија освои бод во Струга

Шкендија спаси пораз крај езерото во Струга со голот на Бесарт Ибраими во 82.минута

Прочитај повеќе

Шкендија ослабена крај езерото во Струга: Без Бејтулаи, Ахмеди, Кривак

Тетовци без тројца првотимци на гостувањето кај Струга Трим Лум

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 12.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 12.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Струга Трим Лум - Ренова (1-0) - Клисман Цаке најде ’цака’, дава голови со надворешно ефе

Дефанзивецот постигна нов гол со надворешно ефе, слично како против Вардар

Прочитај повеќе

Македонија ЃП го искористи ремито на Шкендија и Шкупи

Македонија ЃП славеше со 1-3 против Работнички и се искачи на втората позиција

Прочитај повеќе

ФК СТРУГА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ