ФК СТРУГА

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 18. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 18.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкупи - Струга Трим Лум (1-2)

Струга Трим Лум славеше против Шкупи со головите на Клисман и на Јахја

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ-ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Срѓан Захариевски (Струга Трим Лум)

Со триумфот над Работнички, избран е за најдобар тренер на 17.коло од МАКФУДБАЛ

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 17.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 17.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Струга ТЛ - Работнички (2-1)

Абдулхади Јахја донесе триумф за Струга Трим Лум со голот во 87.минута

Прочитај повеќе

Елези донесе триумф за Шкендија, „лавовите“ се спасија од пораз против Вардар

Шкендија сега има шест бода предност на врвот на табелата во Првата лига

Прочитај повеќе

Шкендија без Тотре на гости кај Пандев, Работнички на езерска авантура

Шкендија е вистински предизвик за составот на Југослав Тренчовски вистински да се разбуди

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 16.КОЛО !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 16. коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Вардар го сопна Шкупи, „лавовите“ извлекоа триумф, победи и за Работнички и за Шкендија

Шкупи извлече бод (1-1) во градското дерби против Вардар

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 15.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 15.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ФК СТРУГА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ