ФК СТРУГА

Струга Трим Лум подобра од Тетекс

Струга Трим Лум оствари победа (3-1) против Тетекс на пријателскиот натпревар одигран во Охрид

Прочитај повеќе

Работнички и Струга ТЛ ремизираа без голови

Работнички и Струга Трим Лум одиграа борбен, на моменти и тензичен пријателски напревар во Охрид

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум го претстави Немања Босанчиќ

Немања Босанчиќ е промовиран во нов фудбалер на македонскиот прволигаш Струга Трим Лум

Прочитај повеќе

Шкендија ремизираше против Зорја, Струга Трим Лум го победи Пелистер

Шкендија ремизираше (1-1) против Зорја, а Струга Трим Лум со пресврт го совлада Пелистер (2-3)

Прочитај повеќе

Се погоди времето...„Водениот“ тренинг на Ѓуриќ (ВИДЕО)

За голманите ова е мерак, меко е долу и интервенциите на „водена подлога“ одат како подмачкани

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум ремизираше со Фероникели

Стрелец на голот за Струга Трим Лум беше Дејан Цветаноски

Прочитај повеќе

Струга ТЛ ремизираше против Гњилане во Драч

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум ремизираше (3-3) против косовскиот тим Гњилане

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум се пресели во Драч, почнува втората фаза од подготовките

Струга Трим Лум ја замени Струга за Драч, за да ја реализира втората фаза од подготовките

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА МЕСЕЦОТ !

МАКФУДБАЛ го издвои тимот на месецот кој овојпат се однесува на периодот ноември-декември

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Срѓан Захариевски (Струга Трим Лум)

Срѓан Захариевски е изборот на МАКФУДБАЛ за тренер на колото

Прочитај повеќе

ФК СТРУГА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ