ФК СТРУГА
Актуелно

МАКФУДБАЛ - ТРЕНЕР НА МЕСЕЦОТ: Срѓан Захариевски (Струга Трим Лум)

Срѓан Захариевски успеа да изгради препознатлива игра на тимот, офанзивно, напаѓачки, на гол повеќе

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Како Пелистер ја тресна Струга...Пејаковиќ ја украде топката од рацете на Ѓуриќ

Иван Пејаковиќ во втората минута од судиското продолжение ја украде топката од рацете на голманот на Струга ТЛ, Урош Ѓуриќ, и ја испрати во мрежата

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

Буњамин Шабани: Не би рекол дека Струга ТЛ се спаси од пораз против Македонија ЃП

„Ако детално се анализира мечот секако ќе се забележи дека бевме подобар ривал и имавме повеќе шанси пред противничкиот гол“

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Захариевски: Беше тежок дуел против Македонија ЃП, ремито е најреално

„Не беше добар натпревар за око, но сепак одигравме еден многу динамичен дуел“

Прочитај повеќе

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Прочитај повеќе

Петтиот пакет на владата носи помош за клубовите: Третина од ваучерот ќе се исплаќа директно од буџетот

33% од сумата што спортските клубови ја добиваат според ваучерскиот систем ќе се исплатат веднаш директно од буџетот

Прочитај повеќе

Струга ТЛ веднаш тестираше, ја победи Велешта

Тимот на Срѓан Захариевски победи со 1-0, со голот на Абдулхади Јахја

Прочитај повеќе

Сите трансфери во ПМФЛ: Шкупи најмногу се засили, само Џиџи Илиевски е нов во Вардар - речиси сите си заминаа

Зимскиот преоден рок заврши, а утре почнува пролетниот дел со премиерата меѓу Академија Пандев и Работнички

Прочитај повеќе

ФК СТРУГА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ