МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прелчец со деби гол, Силекс со еден бод (ФОТО)

„Романтичарите“ имаа предност со голот на Никола Прелчец, негов прв во дресот на Работнички, но во финишот успеа да израмни Иван Галевски

Работнички и Силекс ремизираа (1-1) на премиерата од 20.коло

Никола Прелчец го доведе домашниот тим во водство во 52.минута, а израмни Иван Галевски во 80.минута од мечот.

Работнички сака втор пролетен триумф, Силекс бара рехабилитација

Работнички и Силекс денеска (14 часот) на Националната арена „Тодор Проески“ го отвораат 20.коло во Првата фудбалска лига

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Бејтулаи: Нема да биде лесно во Кратово

Егзон Бејтулаи вели дека приодот на Шкендија мора да биде максимално сериозен, затоа што Силекс не е екипа за потценување

Старт на пролетта: Шкупи го напаѓа раздрманиот Борец, Шкендија сака да го освои Кратово

Снегот се стопи, терените сега се подготвени за игра, па се очекува уште веднаш да се вжешти трката за шампионската титула