ФК ШКУПИ
Актуелно

Турчинот Хасан Озер, нов тренер на Шкупи

Хасан Озер потпиша двегодишен договор со раководството на Шкупи

Прочитај повеќе

Ренова мора да слави против Вардар, а и Шкупи не смее да киксне во Кратово

Ренова забележа два порази на стартот на пролетта и нема друг избор освен да брка триумф на денешниот дуел против Вардар

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкупи - Академија Пандев (0-0)

Александар Васоски го освои првиот бод на клупата на Академија Пандев

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

Шкупи најавува триумф против „пандевци“, Борец гостува во Ѓорче Петров

Шкупи сака да остане во трката за шампионската титула, а за тоа се потребни победи

Прочитај повеќе

Хасан Озер дебитираше со триумф: Шкупи продолжува кон крајната цел

„Како што ќе одминува времето мислам дека Шкупи ќе биде уште посилен“, вели Хасан Озер

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Борец - Шкупи (0-1)

Матеј Цветаноски ја донесе победата за Шкупи на гостувањето во Велес

Прочитај повеќе

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Прочитај повеќе

ФК ШКУПИ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛШЕФШЕТ ДЕМИРИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРОМЕР БУЊАКУ
ТРЕНЕРУМУТ КАРАН

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ИГОР АЛЕКСОВСКИ14.06.2020
30. НУХИ ЈОНУЗИ14.06.2021
12. ЕНЕС АЗИЗИ14.01.2020
ОДБРАНА 
16. БЕСАРТ КРИВАЊЕВА14.06.2021
5. МУАРЕМ БАЈРАМИ14.06.2019
4. АМИР БИЛАЛИ (АЛБ)14.06.2020
2. ФИЛИП РИСТОВСКИ14.01.2020
33. БЕСИР РАМАДАНИ14.01.2022
СРЕДЕН РЕД 
24. ЕРГИН АБДУЛ 14.01.2020
8. АРМЕЛ БРАЏИ (БСК)14.06.2021
14. РОН БРОЈА (КОС)14.06.2020
15. БАСИЛИО НДОНГ (ЕК.ГВ)14.01.2020
10. БЕСАР ИСЕНИ14.06.2021
7. БЕРАТ УСТАБАШИ (ТУР)14.06.2019
25. АРТАН ВЕЛИУ14.06.2020
НАПАД 
9. МУАРЕМ СУХЕЉ14.01.2022
20. СЕРЏО АНТОНИО ЖУНИОР (БРА)14.06.2020
99. ВИКТОР АНГЕЛОВ14.01.2020
19. ОМЕР ЈАШАРИ14.01.2022
11. ЛИКА МУСЛИ14.01.2022
G-G32VEZ5NYJ