ФК ШКЕНДИЈА
Актуелно

Шкендија ги почнува подготовките, Ернест Ѓока ги собра фудбалерите (ФОТО)

Лидерот на табелата во Првата фудбалска лига денеска ги стартуваше зимските подготовки

Прочитај повеќе

Младоста на Работнички покажа дека може со најдобрите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Тимот на Александар Влахо успеа да наметне свој ритам, агресивно, напаѓачки, но недостигаше финалната реализација

Прочитај повеќе

Може ли Работнички да го сопре пролетниот налет на Шкендија?

„Романтичарите“ ќе се обидат да го сопрат пролетниот налет на лидерот и да го направат шампионатот малку повозбудлив

Прочитај повеќе

Ѓока: Лигата станува се посилна, Шкендија не смее да се залажува дека некој меч ќе биде лесен

Тренерот Ернест Ѓока не крие дека не е најзадоволен од настапот на тетовскиот тим

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ГОЛ НА КОЛОТО: Арменд Алими (Шкендија)

МАКФУДБАЛ го издвои погодокот на Арменд Алими за најубав гол во 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкендија - Вардар 2-1...Убавец на Алими го реши дербито

Арменд Алими постигна прекрасен гол од слободен удар

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

Вардар на 13 меча не знае за триумф против Шкендија: Тимот на Џиџи во (не)возможна мисија во Тетово

Во последните неколку сезони дуелите меѓу Шкендија и Вардар значеа и дерби на сезоната

Прочитај повеќе

Дориев: Важно е што триумфиравме во Кратово, среќен сум што пресуди мојот гол

„Знаевме дека нема да биде лесно во Кратово, затоа што Силекс традиционално игра добро на домашен терен“

Прочитај повеќе

ФК ШКЕНДИЈА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛВИСАР БЕЏЕТИ
КООРДИНАТОРФЕСТИМ АДЕМИ
ТРЕНЕРЌАТИП ОСМАНИ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. КОСТАДИН ЗАХОВ14.01.2020
40. БЕКИМ РЕЏЕПИ14.06.2020
  
ОДБРАНА 
4. ЕГЗОН БЕЈТУЛАИ14.01.2020
16. МЕВЉАН МУРАТИ14.06.2021
42. ЛЕАРД САДРИУ14.06.2021
15.ВИСАР МУСЛИУ14.06.2020
29.БЛАГОЈА ТОДОРОВСКИ14.06.2019
21.ГЛЕДИ МИЦИ14.06.2020
СРЕДЕН РЕД 
19.БЕСМИР БОЈКУ14.06.2020
5. АРМЕНД АЛИМИ14.06.2021
8. ЕНУР ТОТРЕ14.06.2021
17. АРБИН ЗЕЈНУЛАИ14.06.2020
20.ЗЕНИ ХУСМАНИ14.06.2020
10. АГИМ ИБРАИМИ14.01.2021
14. МАРЈАН РАДЕСКИ14.06.2023
НАПАД 
34. ВАЛМИР НАФИУ14.01.2020
28. ОМАР ИМЕРИ14.06.2021
9. РЕМЗИФАИК СЕЛМАНИ14.06.2021
20. ИЗАИР ЕМИНИ14.06.2019
18. СТЕНИО ЖУНИОР14.06.2020
7. БЕСАРТ ИБРАИМИ14.06.2021
11. ЈАКУП БЕРИША14.01.2022
G-G32VEZ5NYJ