ФК РЕНОВА
Актуелно

Колумбиецот Перез ги мина лекарските прегледи, потпишува за Ренова

Најавениот Колумбиец Џон Еди Мена Перез пристигна во Тетово

Прочитај повеќе

Ренова мора да слави против Вардар, а и Шкупи не смее да киксне во Кратово

Ренова забележа два порази на стартот на пролетта и нема друг избор освен да брка триумф на денешниот дуел против Вардар

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Ќатип Османи: Ќе биде неизвесна битката за опстанок

„Ќе биде навистина тешка битката за опстанок. Неизвесноста ќе трае до крајот на првенството“, вели Ќатип Османи

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Прочитај повеќе

Петтиот пакет на владата носи помош за клубовите: Третина од ваучерот ќе се исплаќа директно од буџетот

33% од сумата што спортските клубови ја добиваат според ваучерскиот систем ќе се исплатат веднаш директно од буџетот

Прочитај повеќе

Снегот ја прекри Македонија, ќе се одигра ли комплетно првото пролетно коло? (ВИДЕО)

Какви се условите во Струга може добро да се види од последниот денешен тренинг на стружани

Прочитај повеќе

Сите трансфери во ПМФЛ: Шкупи најмногу се засили, само Џиџи Илиевски е нов во Вардар - речиси сите си заминаа

Зимскиот преоден рок заврши, а утре почнува пролетниот дел со премиерата меѓу Академија Пандев и Работнички

Прочитај повеќе

ФК РЕНОВА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ