ФК РАБОТНИЧКИ
Актуелно

Шаркоски се збогува со Работнички, потпишува за Академија Пандев

Неговиот договор со „романтичарите“ истекува со почетокот на зимскиот преоден рок

Прочитај повеќе

Шкупи почувствува на своја кожа: Работнички се враќа силен како некогаш (ФОТО)

Второто враќање на Александар Влахо на клупата на „романтичарите“ се покажува како вистински потег на претседателот на клубот Драган Поповски

Прочитај повеќе

Силен е овој Работнички: Стојкоски и Прелчец за десет минути го решија Шкупи (ВИДЕО)

Стојкоски погоди по само 33 секунди, а Прелчец дополни втор гол по само девет минути игра против Шкупи

Прочитај повеќе

Прелчец: Шкупи се бори за врвот, но не е поквалитетен од сегашниот Работнички

Прелчец очекува „романтичарите“ да освојат бодови на утрешното гостување

Прочитај повеќе

Влахо: Работнички ја надигра Шкендија

Шефот на стручниот штаб е задоволен од прикажаното и вели дека овој млад и агресивен Работнички може уште многу да напредува.

Прочитај повеќе

Ѓока: Очекувавме тежок натпревар против Работнички

Шкендија по двете стартни победи оваа пролет, налета на разиграниот Работнички кој го сопре лидерот на табелата

Прочитај повеќе

Младоста на Работнички покажа дека може со најдобрите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Тимот на Александар Влахо успеа да наметне свој ритам, агресивно, напаѓачки, но недостигаше финалната реализација

Прочитај повеќе

Може ли Работнички да го сопре пролетниот налет на Шкендија?

„Романтичарите“ ќе се обидат да го сопрат пролетниот налет на лидерот и да го направат шампионатот малку повозбудлив

Прочитај повеќе

Влахо: Работнички има напредок во играта, но правевме и тактички грешки

Шефот на стручниот штаб Александар Влахо вели дека во глобала може да биде задоволен од напредокот во играта на тимот

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ФК РАБОТНИЧКИ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛДРАГАН ПОПОВСКИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРИВАН ПОПОВСКИ
ТРЕНЕРЖИКИЦА ТАСЕВСКИ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ДАНИЕЛ БОЖИНОСКИ14.06.2020
12. РИСТО ЈАНКОВ14.01.2020
ОДБРАНА 
55. ЕМИЛ ВИЈАЧКИ (БУГ)14.01.2020
23. ВЛАДИМИР ДИМИТРОВСКИ 14.06.2019
16. АЛЕКСАНДЕР БОРХА КОРДОБА14.06.2021
5. СТОЈАН СТОЈЧЕВСКИ14.06.2019
26. БОЈАН ЃОРГИЕВСКИ14.01.2020
11. ГОРАН СИЉАНОВСКИ14.06.2020
4. СТЕФАН СИМОНОВСКИ14.06.2022
СРЕДЕН РЕД 
6. СЕБАСТИЈАН ХЕРЕРА14.06.2020
17. МИЛОВАН ПЕТРОВИЌ 14.01.2020
8. НИКОЛАЈ ДИЛГЕРОВ (БУГ)14.06.2019
14. ОЛИВЕР ПЕЕВ14.06.2019
20. НИКОЛЧЕ ШАРКОСКИ14.01.2021
21. КРИСТИЈАН АЦКОВСКИ01.07.2020
24. ЉАВДРИМ ФАЗЛИУ14.06.2022
27. ДИМИТАР ТОДОРОВСКИ14.06.2021
НАПАД 
18. ДАВИД МАНОЈАН (ЕРМ)14.01.2020
99. ЖУНИЊО КАБРАЛ (БРАЗ)14.06.2020
19. ЧАРЛС ЧИНЕДУ ГОФРИ (НИГ)14.06.2019
7. ПЕТАР ПЕТКОВСКИ14.06.2019
9. ДЕЈАН БЛАЖЕВСКИ14.06.2020
G-G32VEZ5NYJ