ФК ПЕЛИСТЕР
Актуелно

Размоски од Беласица прво засилување за Пелистер

Пелистер го доведе првото засилување во зимската пауза

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Димитар Капинковски (Пелистер)

МАКФУДБАЛ го издвои Димитар Капинковски за најдобар тренер на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Чкембари ја поздравија победата на Пелистер (ВИДЕО)

Неколкумина најзагреани „Чкембари“ сепак пронајдоа начин да „ѕирнат“ дел од денешниот меч меѓу Пелистер и Ренова

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

Илиевски: На Пелистер му е потребна победа против Ренова

Бојан Илиевски вели дека меч против Вардар е веќе заборавен, а се планира триумф против Ренова

Прочитај повеќе

Пелистер гo претстави Принц Апонсах: Сакам напаѓачки фудбал, ќе покажам што можам

Принц Апонсах денеска позираше во зелениот дрес, кој ќе го носи во следните една и пол година

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Прочитај повеќе

Пејаковиќ израмни на „вечното дерби“ (ВИДЕО)

Пелистер успеа да се врати во игра на „вечното дерби“ израмнувајќи го резултатот во 22.минута

Прочитај повеќе

ФК ПЕЛИСТЕР


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ