ФК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
Актуелно

Тасевски ги прозиваше „лавовите“, Македонија ЃП стартуваше со подготовки

Македонија ЃП до 22 јануари ќе тренира во Скопје, а потоа ќе замине на подготовки во Аланија

Прочитај повеќе

Атанаскоски од Македонија ЃП прави трансфер во Шахтјор Караганди

Левиот бек Давид Атанасковски денеска против Силекс го одигра последниот натпревар во дресот на „лавовите“

Прочитај повеќе

Прв пролетен триумф на Македонија ЃП, Коџо го реши Силекс

Тимот на Жикица Тасевски беше подобар ривал, а славеше со дебитантскиот гол на Лудвиг Коџо

Прочитај повеќе

Силекс гостува во Ѓорче, „лавовите“ сакаат прв пролетен триумф

Македонија ЃП беше најпријатното есенско изненадување во Првата лига, но тимот на Жикица Тасевски не ја стартуваше пролетта според очекувањата

Прочитај повеќе

Академија Пандев бара бодови за спас, Македонија ЃП знае дека мора подобро

Ќе биде тоа интересно тренерско надмудрување на Александар Васоски со Жикица Тасевски

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Борец украде бод од лавовското дувло (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Борче Христов го освои првиот бод како тренер на Борец, успеа набрзина да состави тим по турбуленциите што ги имаа велешани

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

Шкупи најавува триумф против „пандевци“, Борец гостува во Ѓорче Петров

Шкупи сака да остане во трката за шампионската титула, а за тоа се потребни победи

Прочитај повеќе

Боби Божиновски, „вечното момче“ на македонскиот фудбал - Голманот на Македонија ЃП не беше роден кога Боби играше во Вардар

Денеска полни 40 години, а се уште е еден од најдобрите. И ако му кажете дека е време да ја заврши кариерата, како господин човек културно ќе се насмевне и ќе ви одговори...„Можам јас уште

Прочитај повеќе

ФК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ