ФК КИТ-ГО
Актуелно

Кит Го закажа пет теста во текот на зимските подготовки, стартот на 11. јануари

Македонскиот второлигаш Кит Го на 11. јануари ќе ги стартува зимските подготовки

Прочитај повеќе

Христов: Кит Го ќе даде се од себе да освои три бода и против Кожуф

Веќе в сабота фудбалерите на Кит Го ги очекува нова тешка пресметка против Кожуф

Прочитај повеќе

Сите трансфери во Вторите лиги: Муарем во Брегалница, Кировски во Скопје, Скендери во Гостивар...

Муарем Муарем е најзвучното засилување кај Брегалница, додека Скопје ги доведе Христијан Кировски, Иван Настевски и Дарио Десниќ

Прочитај повеќе

Кит Го славеше на тестот против Кадино (0-3)

Андонов, Ступиќ и Мишев беа стрелци на головите за Кит Го

Прочитај повеќе

Борха Кордоба се приклучи на подготовките на Кит Го (ФОТО)

Александер Борха Кордоба пристигна во Пехчево и се приклучи на подготовките на Кит Го

Прочитај повеќе

Борха Кордоба, првиот Колумбиец во Пехчево

Тој од Борец се пресели во Кит Го

Прочитај повеќе

Грнев: Младите фудбалери ќе бидат фокусот на Кит Го

Шефот на стручниот штаб Емил Грнев е задоволен од досегашниот тек на подготовките

Прочитај повеќе

Брегалница и Кит Го ремизираа (1-1) на првата зимска проверка

Бошко Ступиќ донесе водство за Кит Го, а израмни Ристе Наумов

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА ЕСЕНТА ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на есента во вторите фудбалски лиги

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 16.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за последното есенско коло во вторите лиги

Прочитај повеќе

ФК КИТ-ГО


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛЃОРЃИ КИТАНОВСКИ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРТРАЈЧЕ СЕНЕВ
ТРЕНЕРЕМИЛ ГРНЕВ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ГОРАН ПАШОВСКИ 
12. СТОЈАН БОГДАНОВСКИ 
96. МАРИО САНДЕВСКИ 
ОДБРАНА 
2. НИКОЛА РИСТЕВСКИ 
5. ОЛИВЕР ХРИСТОВ 
6. ИЛЕ СИНЕВ 
13. ИВАН КОЛЕВ 
19. МАРТИН ДИМОСКИ 
23. АНЏЕЛО НИКОЛОВСКИ 
СРЕДЕН РЕД 
7. МАРЈАН ТАШКОВ 
8. ВЛАДИМИР ДУЈОСКИ 
11. ЗОРАН АНДОНОВ 
20. ДАРКО АЛЕКСОВСКИ 
4 МАРИО КРСТОВ 
20. МЕЛИХ ШЕРИФОВ 
24. ТРАЈЧЕ ЕФРЕМОВ 
НАПАД 
9. БОШКО СТУПИЌ 
15. ПЕТАР НАЈДОВ 
16. АНДРЕЈ СИМЕВСКИ 
17. АЛЕКСАНДАР ПАНОВСКИ 
18. БОЈАН РАЈКОВ 
  
G-G32VEZ5NYJ