ФК БРЕГАЛНИЦА
Актуелно

Брегалница почнува со подготовки на 9 јануари, закажани шест пријателски натпревари

Шефот на стручниот штаб Марјан Секуловски в сабота ќе ја изврши првата прозивка

Прочитај повеќе

Секуловски: Брегалница сака Прва лига, но ќе игра како да нема предност пред конкурентите

Брегалница утре против Победа во Штип го стартува пролетниот пат кон реализацијата на своите цели - влез во Првата лига

Прочитај повеќе

Сите трансфери во Вторите лиги: Муарем во Брегалница, Кировски во Скопје, Скендери во Гостивар...

Муарем Муарем е најзвучното засилување кај Брегалница, додека Скопје ги доведе Христијан Кировски, Иван Настевски и Дарио Десниќ

Прочитај повеќе

Брегалница и Кожуф ремизираа (2-2)

Штипјани беа блиску до триумф, но Кожуф успеа да израмни во самиот финиш од дуелот

Прочитај повеќе

Брегалница ги заокружи подготовките: Дојран понуди одлични услови

Фудбалерите на Брегалница денеска ги завршуваат десетдневните подготовки во Дојран

Прочитај повеќе

Брегалница убедлива на тестот со Плачковица, Додев блескаше

Штипјани беа доминантни, а одличен натпревар одигра Дарко Додев кој беше двигателот во играта на Брегалница

Прочитај повеќе

Брегалница го обнови договорот со Додев, потпиша со Дујовски

Брегалница го заокружува играчкиот кадар за продолжението од шампионатот во Втората лига - Исток

Прочитај повеќе

Секуловски: Брегалница е физички подготвена, сега следат техничко-тактичките детали

Марјан Секуловски е задоволен од физичката подготовка на тимот

Прочитај повеќе

Брегалница минимално поразена од Раднички Сремска Митровица

Брегалница доживеа пораз од 0-1 од српскиот прволигаш Раднички од Сремска Митровица

Прочитај повеќе

Брегалница го победи Осогово, Пелистер подобар од Охрид, Скопје славеше против Њу Старс

Силекс убедливо е поразен (1-5) на подготовките во Анталија од Нижни Новгород

Прочитај повеќе

ФК БРЕГАЛНИЦА


Раководство

ИЗВРШЕН ДИРЕКТОРЕмил Тодев
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРНикола Тонев
ТРЕНЕРДобринко Илиевски

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ДАВОР ТАЛЕСКИ 
98. МАРТИН ДАВКОВ 
  
ОДБРАНА 
2. ДЕНИС СТОШИЌ 
6. МАРТИН ШИШКОВ 
15. ЈОВАН МАНЕВ 
25. ДАРКО СТОЈАНОВ 
20. ФИЛИП МИЛЕНКОВСКИ 
5. СТОЈАН СТОЈЧЕВСКИ 
СРЕДЕН РЕД 
7. МАРТИН СТОЈАНОВ 
71. АНЕС ОСМАНОВСКИ 
23. НАУМЧЕ БАКРАЧЕСКИ 
41. БЛАГОЈ ГУЦЕВ 
73. ТОНИ МИРЧЕВСКИ 
15. ЉУПЧЕ КУДЕВ 
17. МАРИО НАУМОСКИ 
НАПАД 
8. ИВАН НАСТЕВСКИ 
10. СТОЈАНЧЕ ВЕЛИНОВ 
11. РИСТЕ НАУМОВ 
19. ПЕПИ ЃОРЃИЕВ 
16. МАТЕЈ ГЕОРГИЕВ 
18. ТОНИ МИЧКОСКИ 
G-G32VEZ5NYJ