ФК БОРЕЦ
Актуелно

Хрватот Еди Баша, засилување за нападот на Борец

Македонскиот прволигаш Борец го доведе и третото засилување во зимскиот преоден рок

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Борец украде бод од лавовското дувло (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Борче Христов го освои првиот бод како тренер на Борец, успеа набрзина да состави тим по турбуленциите што ги имаа велешани

Прочитај повеќе

Шкупи најавува триумф против „пандевци“, Борец гостува во Ѓорче Петров

Шкупи сака да остане во трката за шампионската титула, а за тоа се потребни победи

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Борец - Шкупи (0-1)

Матеј Цветаноски ја донесе победата за Шкупи на гостувањето во Велес

Прочитај повеќе

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Прочитај повеќе

Старт на пролетта: Шкупи го напаѓа раздрманиот Борец, Шкендија сака да го освои Кратово

Снегот се стопи, терените сега се подготвени за игра, па се очекува уште веднаш да се вжешти трката за шампионската титула

Прочитај повеќе

Петтиот пакет на владата носи помош за клубовите: Третина од ваучерот ќе се исплаќа директно од буџетот

33% од сумата што спортските клубови ја добиваат според ваучерскиот систем ќе се исплатат веднаш директно од буџетот

Прочитај повеќе

Бизнисменот Брчков го купи Борец на берза

Тие денеска на берза купија 2.500 акции со вкупна вредност од 32.000 евра и го добија мнозинскиот управувачки пакет

Прочитај повеќе

ФК БОРЕЦ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛ 
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕР 

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ