ФК БЕЛАСИЦА
Актуелно

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 12.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 12.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Андреј Чернишов нов тренер на Беласица

Беласица доведе руски стратег на местото на Ѓоре Јовановски. Нов шеф на стручниот штаб е Андреј Чернишов

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Ѓоре Јовановски (Беласица)

Ѓоре Јовановски експресно ја реорганизира Беласица, создаде компактен тим кој треба да биде конкурентен на секој прволигашки меч

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА: Антонио Каланоски (Беласица)

Антонио Каланоски го заслужи епитетот најдобар играч на 19. коло во Првата фудбалска лига, во изборот на МАКФУДБАЛ

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Прочитај повеќе

Петтиот пакет на владата носи помош за клубовите: Третина од ваучерот ќе се исплаќа директно од буџетот

33% од сумата што спортските клубови ја добиваат според ваучерскиот систем ќе се исплатат веднаш директно од буџетот

Прочитај повеќе

Снегот ја прекри Македонија, ќе се одигра ли комплетно првото пролетно коло? (ВИДЕО)

Какви се условите во Струга може добро да се види од последниот денешен тренинг на стружани

Прочитај повеќе

ФК БЕЛАСИЦА


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛСЛАВЧО ВАСКОВ - ПИНДА
СПОРТСКИ ДИРЕКТОРЃОКО ХАЏИЕВСКИ
ТРЕНЕРРАДЕ ЦИЦМИЛОВИЌ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
  
  
  
ОДБРАНА 
  
  
  
  
  
  
СРЕДЕН РЕД 
  
  
  
  
  
  
  
НАПАД 
  
  
  
  
  
  
G-G32VEZ5NYJ