ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
Актуелно

Пандев: Му благодарам на Васоски што прифати да биде тренер, ќе доведеме Бразилец во нападот

„Сакам јавно да му заблагодарам на Васоски што прифати да биде тренер на Академија Пандев“

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ГОЛ НА КОЛОТО: Марио Крстовски (Академија Пандев)

Погодокот на Марио Крстовски во изборот на МАКФУДБАЛ е најубав во 21. коло на Првата фудбалска лига на Македонија

Прочитај повеќе

Академија Пандев бара бодови за спас, Македонија ЃП знае дека мора подобро

Ќе биде тоа интересно тренерско надмудрување на Александар Васоски со Жикица Тасевски

Прочитај повеќе

Васоски: Бодот против Шкупи потстрек за нови добри игри на Академија Пандев

Васоски вели дека овој бод против еден од фаворитите за титулата треба да биде потстрек за Академија Пандев во борбата за опстанок

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 20.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 20.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шкупи - Академија Пандев (0-0)

Александар Васоски го освои првиот бод на клупата на Академија Пандев

Прочитај повеќе

Шкендија го победи Вардар, реми за Шкупи и за Македонија ЃП

Шкендија ја зголеми предноста на врвот во однос на Шкупи на осум бода

Прочитај повеќе

Проблеми за Академија Пандев: Димов оди на операција, без Шаркоски и без Манев против Шкупи

Тројца првотимци нема да бидат во комбинација за составот на Академија Пандев на гостувањето против Шкупи

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 19.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА!

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 19.коло во Првата фудбалска лига

Прочитај повеќе

Шкендија го освои Кратово, Шкупи го победи Борец, реми на вечното дерби

Беласица успеа да оствари триумф (2-4) на гости против Ренова, а Струга ТЛ и Македонија ЃП ремизираа 1-1

Прочитај повеќе

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ


Раководство

ПРЕТСЕДАТЕЛИЛИЈА МАТЕНИЧАРОВ
СПОРТСКИ ДИРЕКТОР 
ТРЕНЕРЈУГОСЛАВ ТРЕНЧОВСКИ

Прв тим

ГОЛМАНИДОГОВОР ДО
1. ДУШАН ЧУБРАКОВИЌ14.06.2019
12. МАРКО АЛЧЕВСКИ14.01.2021
ОДБРАНА 
14. ФИЛИП ТРАЈАНОВСКИ14.06.2021
3. ДАВИД АТАНАСКОВСКИ14.06.2020
4. ДИМЕ ДИМОВ14.06.2019
5. ТОМИСЛАВ ИЛИЕВ14.01.2020
16. ВАНЧЕ ШИКОВ14.06.2019
20. РИСТЕ ТЕМЕЛКОВ14.06.2022
2. ВАНЕ ЈОВАНОВ 14.06.2020
6. СТЕФАН КОСТОВ14.06.2020
СРЕДЕН РЕД 
33. МИХАИЛ МАНЕВСКИ14.06.2022
15. ВАНЕ ЈОВАНОВ14.06.2022
14. ЉУПЧЕ ДОРИЕВ14.06.2020
7. ФИЛИП МИХАИЛОВ14.06.2022
10. ДАНИЕЛ МИЛОВАНОВИЌ14.01.2020
20. КРИСТИЈАН ИВАНОВ14.06.2021
8. ЃОРЃИ СТОИЛОВ14.06.2020
НАПАД 
77. АЦЕ СТОЈКОВ14.06.2019
99. СТОЈАНЧЕВ ВЕЛИНОВ14.01.2021
19. САШКО ПАНДЕВ14.01.2020
17. МАРИО КРСТОВСКИ14.06.2021
23. КРИСТИЈАН СТОЈКОСКИ14.06.2020
  
G-G32VEZ5NYJ