Вести од ФФМ

Актуелно

Сејдини кандидат на ОФС Кичево за нов претседателски мандат во ФФМ

Сите присутни 30 делегати му дале поддршка на Сејдини.

Прочитај повеќе

Почна изградбата на новиот стадион во Штип

Новиот стадион во Штип ги задоволува сите критериуми на УЕФА за одигрување на меѓународни натпреварувања

Прочитај повеќе

За проневерените 2,4 милиони евра од ФФМ: Обвинетата сметководителка од дома ги бришела трагите во системот

Од Финансиската полиција констатирале дека таа повеќепати од дома правела измени во системот за да ги избрише трагите

Прочитај повеќе

Од ОФС Тетово обвинуваат за флагрантно мешање на политиката во спортот

Од актуелното раководство на ОФС Тетово денеска одржаа прес-конференција

Прочитај повеќе

ОФС Струмица одлучи да не даде делегати за Изборното собрание на ФФМ

ОФС Струмица вечерва одржа собрание, но донесе одлука да не предложи делeгати за престојното Изборно собрание на ФФМ

Прочитај повеќе

Раководството на ФФМ на состанок со првите луѓе на Турската фудбалска федерација

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар Филип Поповски одржаа работен состанок со високите гости од Турција

Прочитај повеќе

Агенцијата за млади и спорт нема да го признае Собранието на ФФМ

Агенцијата за млади и спорт информира дека нема да го признае Изборното собрание на ФФМ закажано за 14. март

Прочитај повеќе

Изборно собрание на ФФМ ќе се одржи на 14. март

Управниот одбор донесе одлука

Прочитај повеќе

Чеферин: Воодушевен сум од големите чекори што ФФМ ги направи под раководство на Сејдини

„Јас сум воодушевен од големите чекори што Фудбалската федерација на Македонија ги направи во последните години под водство на Муамед Сејдини“, изјави Чеферин

Прочитај повеќе

УЕФА и ФИФА категорични: Нема промена на статут на ФФМ пред Изборно собрание - за да се спречат политички влијанија

„Статутот да биде предмет на разгледување целосно откако ќе се одржи изборното Собрание на ФФМ“

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Тричко двоен стрелец против тимот на Чеде Јаневски (ВИДЕО) 07.03.2021 Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски одигра блескав натпревар за АЕК Ларнака Види детали
Лапорта избран за нов претседател на Барселона (ВИДЕО) 07.03.2021 Хоан Лапорта е победник на изборите за нов претседател на каталонскиот гигант Барселона Види детали
Победа за Наполи, десетина минути за Елмас (ВИДЕО) 07.03.2021 Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби десетина минути на овој меч Види детали
Герет Бејл и Хари Кејн разиграни против Кристал Палас (ВИДЕО) 07.03.2021 Герет Бејл и Хари Кејн постигнаа по два гола во триумфот на Тотенхем Види детали
Триумф за Реал Сосиедад, цел меч за Барди во Сан Себастијан 07.03.2021 Реал Сосиедад го совлада Леванте со 1-0, а македонскиот репрезентативец Енис Барди се врати во стартниот состав на гости... Види детали
Слатка победа за Јунајтед, стави крај на победничката серија на Сити (ВИДЕО) 07.03.2021 Бруно Фернандеш од пенал во втората минута ги доведе „црвените ѓаволи“ во водство, а Лук Шо во 50.минута зголеми на 0-2 Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Тричко двоен стрелец против тимот на Чеде Јаневски (ВИДЕО)
07.03.2021
Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски одигра блескав натпревар за АЕК Ларнака
Види детали
G-G32VEZ5NYJ