„Заедно до врвот“ - Селекторот Ангеловски и Стефан Ристовски знаат како се бележат успеси

„Заедно до врвот“ - потенцира селекторот Ангеловски, откако се искачија на врвот на Водно

Прочитај повеќе

Енис Барди, најдоброрангиран Македонец во Европа за 2020 година

Енис Барди е најдоброрангираниот македонски фудбалер во Европа за 2020 година

Прочитај повеќе

Македонија од 65.место на ФИФА-листата ќе ја дочека 2021 година

Националниот тим не ја промени позицијата и на таков начин ќе влезе во 2021 година

Прочитај повеќе

Квалификациите ги отвораме со Романија на гости, Германците ни доаѓаат на 11 октомври

Македонија со гостување во Букурешт против Романија на 25 март ги отвора квалификациите

Прочитај повеќе

Пандев: Би сакал да играм со Германија пред полни трибини

„Оваа генерација пред себе има и Европско првенство, но и шанси за добри квалификации“

Прочитај повеќе

Германците велат: Среќна група Ј за Јоги, со Македонија и со Лихтенштајн

Германците сметаат дека селекторот Јоаким Лев и неговите фудбалери имале среќа во ждребот

Прочитај повеќе

Ангеловски: Германија е фаворит, а Македонија ќе биде во трка за второто место во групата

Германија е главен фаворит во групата Ј, а Македонија има шанси да се бори за второто место

Прочитај повеќе

Македонија ќе игра против Германија, Романија, Исланд, Ерменија и против Лихтенштајн во квалификациите за СП 2022

Фудбалската репрезентација на Македонија ги доби противниците во квалификациите за СП 2022

Прочитај повеќе

Пред ждребот за СП 2022: Македонија ги чека ривалите...Франција, Србија, Грција за атрактивна група

Македонија ќе ги добие противниците во квалификациите за СП 2022 година

Прочитај повеќе

Алиоски: Плачев од радост по триумфот над Грузија

„Знам колку им е важен на Македонците нашиот успех со репрезентацијата“

Прочитај повеќе

Популарни вести

Последни вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме 04.03.2021 Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реали... Види детали
Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО) 04.03.2021 Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1 Види детали
Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан 04.03.2021 Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ