ГОЛ НА ГОДИНАТА - Горан Пандев за пласман на ЕП (ВИДЕО)

Горан Пандев го постигна голот што ја одведе Македонија на Европско првенство

Прочитај повеќе

МОМЕНТ НА ГОДИНАТА - ЕЕЕЕЕВРОПСКОООО... (ВИДЕО)

Последните моменти пред пласманот на ЕП

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ИНТЕРВЈУ: Игор Ангеловски - Лесно е да се биде магионичар кога има магија и на теренот

„Му благодарам на претседателот Сејдини што ме смета за прв избор, мислам дека со постигнатите резултати го заслужив тоа“

Прочитај повеќе

Просинечки: Јас во Македонија? Првпат слушам...

„Првпат слушам за нешто такво и не сум разговарал со никого од федерацијата на Македонија“

Прочитај повеќе

Пандев ексклузивно за МАКФУДБАЛ: Ангеловски треба да ја води Македонија на Европското првенство!

ГОРАН ПАНДЕВ е ХЕРОЈОТ НА МАКЕДОНИЈА за 2020 година во изборот на МАКФУДБАЛ

Прочитај повеќе

Адеми: Македонија може да ја помине групата на ЕП 2021

Адеми е „џек - пот“ што нашиот национален тим го доби откако Хрватите лесно го испуштија

Прочитај повеќе

Сејдини за МАКФУДБАЛ: Просинечки е шпекулација, не сме преговарале со никого, прв ќе биде Ангеловски

Претседателот Муамед Сејдини вели дека ФФМ досега нема преговарано апсолутно со никого

Прочитај повеќе

Најголема премија во историјата на Македонија: 4,2 милиони евра за фудбалските репрезентативци !

Фудбалерите и стручниот штаб во А тимот добиваат голема премија за пласманот на ЕП

Прочитај повеќе

Ангеловски за „ТВ Арена Спорт“: Не знам дали ќе ја водам Македонија на ЕП

„Договорот ми истекува на крајот од 2020 година и не знам дали ќе биде продолжен“

Прочитај повеќе

Сејдини и Ангеловски на преговори за нов договор после Нова Година

Игор Ангеловски со репрезентацијата на Македонија го оствари најголемиот успех во историјата

Прочитај повеќе

Популарни вести

Последни вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме 04.03.2021 Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реали... Види детали
Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО) 04.03.2021 Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1 Види детали
Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан 04.03.2021 Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ