Ангеловски: Сите заедно и сложно да се радуваме на нови големи победи

„Благодарност до капитенот, фудбалерите од репрезентацијата и јавноста за поддршката“

Прочитај повеќе

ФФМ официјализира: Игор Ангеловски ќе ја води Македонија на Европското првенство

„Со Игор лесно се договоривме за сите детали околу продолжување на соработката“, изјави Муамед Сејдини

Прочитај повеќе

Ангеловски на средба во ФФМ: Останува селектор на Македонија

Треба да бидат прецизирани последните детали, но извесно е потпишување на нов договор

Прочитај повеќе

Адеми: Македонија ја сметаат за „мала“ пред ЕП, но затоа може да биде и најопасна!

Адеми смета дека наш најголем адут ќе биде доколку другите селекции не потценат

Прочитај повеќе

Емотивно видео: Фудбалерите ја израдуваа Македонија

За неполни шест месеци Македонија ќе биде дел од елитниот фудбалски собир

Прочитај повеќе

Новиот стадион на Стеауа ќе биде базата на Македонија во пресрет на ЕП

„Со Македонија е потпишан договор за користење на новиот стадион во Букурешт“

Прочитај повеќе

Ексклузивно: Најдобрите 11 на Горан Пандев со кои играл во дресот на Македонија

Горан Пандев за МАКФУДБАЛ ги откри најдобрите 11 со кои настапувал во репрезентацијата

Прочитај повеќе

Чеферин: Супер ми е што Македонија се пласира на Европското првенство

Претседателот на УЕФА ја посочи Македонија за големо пријатно освежување како ЕП

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Интервју со ГОРАН ПАНДЕВ: Сега и на Европско ќе се „плашат“ од Македонија

„Очите ми се насолзија. Им реков, знаете, ова е можеби мојот последен меч. Знам дека ќе победиме“

Прочитај повеќе

ШОУ НА ГОДИНАТА - СИТЕ НА ПРЕС: „ИЗЛЕЗИ МОМЧЕ“... (ВИДЕО)

Сите херои дојдоа распеани на прес - конференцијата по триумфот над Грузија

Прочитај повеќе

Популарни вести

Последни вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме 04.03.2021 Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реали... Види детали
Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО) 04.03.2021 Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1 Види детали
Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан 04.03.2021 Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ