Словенците ќе ја тестираат Македонија во Скопје пред заминувањето на ЕП

„Дежелата“ ќе допатува на арената „Тодор Проески“ во Скопје на 29 мај на генерална проверка пред почетокот на ЕП

Прочитај повеќе

Филип Најдовски позитивен на Ковид-19 и веднаш изолиран од репрезентацијата

Фудбалерот на Тирана, Филип Најдовски, го напушти репрезентативниот мини - камп во хотелот „Хилтон“ откако имаше позитивен тест на Ковид-19

Прочитај повеќе

Ашковски, Ѓорѓиевски и Ибиши меѓу „домашниот“ репрезентативен избор на Ангеловски

Селекторот Игор Ангеловски повика 20 фудбалери, а в среда (14 часот) ќе се одигра пријателски натпревар против Работнички

Прочитај повеќе

УЕФА ја претстави Македонија пред ЕВРО 2021

Европската фудбалска организација (УЕФА) ја претстави Македонија како учесник дебитант на претстојното Европско првенство

Прочитај повеќе

Селекторот Игор Ангеловски и неговиот стручен штаб организираат мини тренинг камп

Кампот ќе се одржи од 15. до 17. февруари.

Прочитај повеќе

Ново ковид-правило: Клубовите добија право од ФИФА да не ги пуштаат фудбалерите на репрезентативен повик

Селекторот Игор Ангеловски би можел да има проблеми за првите три меча од квалификациите за СП 2022

Прочитај повеќе

Пандев, Ангеловски и ФФМ ќе ги соберат наградите на АМС за најдобри во 2020?

Горан Пандев е номиниран за најдобар спортист на Македонија за 2020 година

Прочитај повеќе

Супер - вест од Романија: Македонија ќе има навивачка поддршка на ЕП, стадионите ќе се полнат со 50% од капацитетот

Трибините на стадионот во Букурешт за мечевите со Австрија и со Украина треба да бидат исполнети со 50% од капацитетот

Прочитај повеќе

Најважната информација УЕФА ќе ја соопшти на 5 март: Европското првенство во 12 градови од 12 земји

„Засега има четири можности - 100% гледачи на стадионите, од 50,до 100%, од 20 до 30% или без гледачи“,

Прочитај повеќе

Сејдини: Како што ветивме, брзо се договоривме со Ангеловски

„Како што ветивме пред јавноста за нашиот прв избор за селектор, го продолжуваме патот кон успехот“

Прочитај повеќе

Популарни вести

Последни вести

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО) 04.03.2021 Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од ... Види детали
И Челси го покори „Енфилд“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Мејсон Маунт беше човек на одлука, го постигна единствениот гол на дербито во 42.минута Види детали
Интер славеше на „Енио Тардини“ (ВИДЕО) 04.03.2021 Алексис Санчез беше стрелец на двата гола за „нероаѕурите“ Види детали
Баерн: Халанд? Можеме да купиме кого сакаме 04.03.2021 Претседателот на баварскиот клуб, Херберт Хајнер, откри дека Баерн има економска моќ во секое време без проблем да реали... Види детали
Минимални победи за Тотенхем и за Евертон (ВИДЕО) 04.03.2021 Евертон славеше на гостувањето кај ВБА со 0-1 Види детали
Екс-голман на Јувентус доаѓа во Милан 04.03.2021 Дресот на Милан следната сезона треба да го облече вториот голман на Барселона, Нето Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

Барди и Леванте потклекнаа во полуфиналето: Атлетик Билбао оди на мегдан на Барса (ВИДЕО)
04.03.2021
Енис Барди и Леванте нема да бидат дел од финалето во Копа Дел Реј. Загубија на домашен терен со 1-2 по продолженија од Атлетик Билбао
Види детали
G-G32VEZ5NYJ