Актуелно

Беин Спортс тврди: ЕВРО 2020 ќе се игра само во Англија!

Фудбалската репрезентација на Македонија би можела дебитира на Европско првенство во Англија?

Прочитај повеќе

УЕФА не се откажува од оригиналниот план: Македонија ќе игра на ЕВРО во Букурешт и во Амстердам

„Не постои најлошо сценарио, постојат реално сценарио и најдобро сценарио“, изјави Кох за агенцијата Ројтерс

Прочитај повеќе

Загревање за ЕП: Македонија и против Романија и против Германија ќе игра во Букурешт?

Македонија многу извесно нема да и гостува на Германија во Дуизбург, туку мечот закажан за 31.март ќе го игра на неутрален терен во Букурешт

Прочитај повеќе

Горан Пандев спортист на годината, фудбалот ги освои сите награди

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија е избран за најдобар спортист за 2020 година во изборот на Сојузот на спортови и Агенцијата за млади и спорт

Прочитај повеќе

Македонија остана на 65. место на листата на ФИФА

ФИФА ја објави најновата ранкинг листа за светските фудбалски селекции

Прочитај повеќе

Ангеловски: Задоволен сум од тестот, играчите ќе ги следиме во иднина

Резултатот беше во втор план, целта беше фудбалерите да имаат можност да се запознаат со методите и принципите на работа во А-репрезентацијата.

Прочитај повеќе

А-тимот подобар од Работнички на тестот во Скопје

Љупчо Дориев и Фати Исмаили беа стрелци на головите за националниот тим

Прочитај повеќе

А - репрезентацијата тестира против Работнички

А тимот денеска (14 часот) на комплексот на ФФМ ќе одигра пријателски натпревар против македонскиот прволигаш Работнички

Прочитај повеќе

Ангеловски ги скенираше потенцијалните репрезентативци пред тестот со Работнички (ФОТО)

Овојпат тој ги скенира фудбалерите од домашното првенство, надополнети со неколкумина интернационалци.

Прочитај повеќе

Словенците ќе ја тестираат Македонија во Скопје пред заминувањето на ЕП

„Дежелата“ ќе допатува на арената „Тодор Проески“ во Скопје на 29 мај на генерална проверка пред почетокот на ЕП

Прочитај повеќе

Популарни вести

Последни вести

Нестор и Удинезе испуштија триумф со Милан, реми за Пандев во дербито на Џенова (ВИДЕО) 03.03.2021 Удинезе испушти победа против Милан на „Сан Сиро“ играјќи 1-1 Види детали
Барса се извлече од амбис и се пласира во финале на Купот (ВИДЕО) 03.03.2021 Барселона е првиот финалист во Купот на Шпанија откако ја елиминира Севилја совладувајќи ја по продолженија со 3-0 на „К... Види детали
Каде се стрелците на Јунајтед? 03.03.2021 „Црвените ѓаволи“ имаат четири ремија на последните пет натпревари во Премиер - лигата Види детали
Луд финиш и реми на Сасуоло и Наполи, половина час за Елмас (ВИДЕО) 03.03.2021 Сасуоло и Наполи одиграа меч со шест гола со неверојатен финиш, 3-3, а Елиф Елмас влезе во игра во 67.минута Види детали
Футсал: Шкупи урива рекорди, го победи Кратово со 37-0 03.03.2021 Футсал шампионот на Македонија, тимот на Шкупи, оствари историска победа во шампионaтот откако славеше на дуелот со Крат... Види детали
Издржа три кола: Ѓоре Јовановски си поднесе оставка во Беласица 03.03.2021 Ѓоре Јовановски издржа три кола на клупата на последнопласираниот тим на табелата Види детали
Види ги сите нови вести

Главна вест

G-G32VEZ5NYJ