Connect with us
Повеќе содржини
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Прва лигаПовеќе од Прва лига

Општина Гостивар демантира дека ФК Гостивар поднел барање за дозвола за градба, туку само проект-идеја за стадион

Општина Гостивар ги демантира информациите за вашиот медиум на сегашното раководство на ФК Гостивар за наводно попречување на изградбата на новиот градски...

Струга ТЛ го доведе Стефан Јевтоски

Македонскиот шампион Струга Трим Лум се засили со уште едно ново име. Нов фудбалер...

Струга ТЛ пред квалификациите во ЛШ ќе тестира со Тиквеш, Партизани, Тирана и со Лапи

Македонскиот првак Струга Трим Лум засилено се подготвува за настапот во квалификациите за Лигата...

Пропаѓа проектот за нов стадион во Гостивар вреден 10 милиони евра

Македонскиот прволигаш Гостивар има амбициозно раководство кое има големи планови за реновирање на тимот,...

Шкендија закажа пет пријателски натпревари како подготовка за настапот во Конференциската лига

Македонскиот прволигаш Шкендија закажа пет пријателски натпревари како подготовка за настапите во Европа. Тимот...

А-тимПовеќе од А-тим

Костадинов: Пеналите беа дискутабилни, но и од ова треба да извлечеме поука

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-1 на гостувањето кај Чешка. Поразот дојде по два сомнителни пенали и се чини дека главен...

Милевски: Нема да ги коментирам пеналите, но одговоривме добро тркачки против Чешка

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 2-1 на гостувањето кај Чешка. Поразот дојде по...

Македонија како да мораше да загуби од Чешка: Два пенали и пораз во Храдец Кралове (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија доживеа пораз од 2-1 против Чешка во вториот пријателски натпревар...

Бојан Миовски нема да биде стартер против Чешка поради повреда на глуждот

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (18 часот) во Храдец Кралове ќе игра пријателски натпревар...

Дуел против Чешка во Храдец Кралове: Фудбалерите во обид да го подобрат впечатокот

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (18 часот) го игра вториот пријателски меч во овој...

ИнтернационалциПовеќе од Интернационалци

Торино повторно „гризе“ за Барди

Италијанскиот калчолигаш Торино го обнови интересот за капитенот на македонската фудбалска репрезентација Енис Барди....

Дориев играч на месецот во Узбекистан

Македонскиот интернационалец Љупчо Дориев игра во одлична форма во првенството на Узбекистан. Тој е...

Агим Ибраими е нов спортски директор на Тирана

Агим Ибраими е новиот спортски директор на албанскиот прволигаш Тирана. Клубот од главниот град...

Миовски ја отвори вратата за Македонците во Шкотска: Трапановски пред потпис со Данди Јунајтед

Крилниот напаѓач на Шкупи, Кристијан Трапановски, е пред потпис со шкотскиот прволигаш Данди Јунајтед,...

Втора лигаПовеќе од Втора лига

Варадиновски и следната сезона ќе го предводи тимот на Детонит Плачковица

Детонит Плачковица за малку не успеа да оствари историски пласман во елитата оваа сезона....

Неколку екс-вардарци ќе играат за Детонит во баражот против Вардар

Детонит Плачковица се наоѓа на еден историски чекор до пласман во елитата. За ривал...

Победа, Борец и Вардарски успешно ги минаа баражите и ќе играат во Втората лига

Победа Прилеп останува второлигаш, а во оваа конкуренција се враќаат и Борец и Вардарски....

Баражи за Втората лига: Победа и Борец некогаш беа прволигаши, сега се борат за второлигашки статус

Прилеп е фудбалски град, но Победа одамна не е тоа што некогаш беше. Ниту...

Евро фудбалПовеќе од Евро фудбал

Арсенал заинтересиран за Андриј Лунин

Украинскиот голман Андриј Лунин летово би можел да го напушти Реал Мадрид и кариерата...

Кандидатите за менаџер на Манчестер Јунајтед останале шокирани од условите што им биле понудени

Само еден ден откако стана јасно дека актуелниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен...

На ЕВРО 2024 ќе има „модерен“ ВАР – Сѐ ќе им биде објаснето на гледачите на големите екрани на стадионите

Сите судиски одлуки донесени со видео асистенција (ВАР) на Европското првенство во Германија ќе...

Фиорентина сака да го купи Бруно Петковиќ

Финалистот на Kонференциската лига на УЕФА, Фиорентина, силно е заинтересирана за напаѓачот на Динамо...