ЖЕНСКИ ФУДБАЛ

Крстаноска се враќа во ЖФК Истатов

Една од најдобрите македонски фудбалерки, Симона Крстаноска повторно ќе го облече дресот на ЖФК СЦ Истатов кој го носеше пред отпочнувањето на интернационалната кариера.

Прочитај повеќе

Андонова и Барса го демолираа Глазгов за четвртфинале во ЛШ

По синоќешниот триумф од 0-3 на гостувањето против Глазгов во Шкотска, и со вкупен резултат од 8-0 по двата осминафинални натпревари, најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова и нејзината Барселона на доминантен начин се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

ЖФК Истатов одигра меч во спомен на Благој Истатов (ФОТО)

Македонската фудбалска легенда Благој Истатов прерано ги напушти, но фудбалерките и раководството на ЖФК Истатов нема никогаш да го заборават, впрочем како и сите искрени љубители на спортот во Македонија.

Прочитај повеќе

Женска селекција без голови на тест дуелот против Косово

Женската А репрезентација на Македонија одигра без голови против Косово на пријателскиот натпревар кој се одигра на теренот вна тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Прочитај повеќе

Жените со два тест дуели против Косово

Македонската женска А репрезентација денеска со почеток во 17 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе го одигра првиот од двата контролни натпревари против репрезентацијата на Косово.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Главна вест

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали