ЖЕНСКИ ФУДБАЛ

Наташа Андонова со Барселона ќе игра во финалето на ЛШ

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова со својот тим Барселона ќе игра во финалето на Лигата на шампионките. Барселона на домашен терен и вторпат славеше со минимален резултат 1-0 и успеа да го елиминира германскиот тим Баерн Минхен. Каталонскиот состав во големото финале ќе го очекува победникот од дуелот меѓу женските тимови на Лион и н

Прочитај повеќе

Женската селекција до 17 години на силен меѓународен турнир во Италија

Македонската женска репрезентација до 17 години од 28. април до 01. мај во италијански Градо ќе учествува на силен меѓународен турнир во група со репрезентациите на Италија, Јапонија и Русија. На турнирот „DELLE NAZIONI 2019“ учествуваат осум репрезентации поделени во две групи. Словенија, Мексико, Северна Кореја и Норвешка се селециите во втората

Прочитај повеќе

Жените поразени од Косово на првиот контролен натпревар

​Женската фудбалска репрезентација на Македонија загуби од Косово со 1-3 на првиот од двата предвидени пријателски натпревари на гостински терен.

Прочитај повеќе

Женската репрезентација ќе тестира со Косово

​Женската фудбалска репрезентација на Македонија ќе одигра два пријателски натпревари со репрезентацијата на Косово, како дел од подготовките за септемврискиот квалификациски старт.

Прочитај повеќе

Познати полуфиналистите во Куп на Македонија за жени

Екипите на Драгон, Тиверија Струмица, Топ Гол и Прилеп се четирите полуфиналисти во женскиот фудбалски Куп на Македонија.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Главна вест

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали