ЖЕНСКИ ФУДБАЛ

Леванте е новиот клуб на Наташа Андонова

Леванте е новиот клуб на најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова, која денеска потпиша едногодишен договор со екипата од Валенсија. Андонова доаѓа во Леванте од редовите на Барселона, тим со кој лани стигна до финалето од Лигата на шампионите, а го освои и второто место во шпанскиот шампионат.

Прочитај повеќе

Македонија со феноменален гол на Мојсовска ремизираше против БиХ (ВИДЕО)

Женската репрезентација на Македонија до 17 години ремизираше (2-2) на гостувањето против соодветната селекција на БиХ.

Прочитај повеќе

Андонова се раздели со Барселона

​Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова ја завршува својата соработка со шпанскиот гигант Барселона.

Прочитај повеќе

Женската селекција поразена и на вториот тест меч од Албанија

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа и втор пораз на пријателските натпревари против Албанија.

Прочитај повеќе

Женската репрезентација на Македонија загуби од Албанија (1-3)

​Женската фудбалска репрезентација на Македонија загуби на првиот од двата предвидени пријателски натпревари со селекцијата на Албанија. На дуелот кој се одигра во Либражд, Албанија, избраничките на Кирил Изов беа поразени со 3-1.

Прочитај повеќе