ЖЕНСКИ ФУДБАЛ

Женската селекција поразена и на вториот тест меч од Албанија

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа и втор пораз на пријателските натпревари против Албанија.

Прочитај повеќе

Женската репрезентација на Македонија загуби од Албанија (1-3)

​Женската фудбалска репрезентација на Македонија загуби на првиот од двата предвидени пријателски натпревари со селекцијата на Албанија. На дуелот кој се одигра во Либражд, Албанија, избраничките на Кирил Изов беа поразени со 3-1.

Прочитај повеќе

Женската репрезентација се собра во Охрид за пријателскиот двомеч со Албанија

Женската А репрезентација од вчера е на собир во Охрид, каде се подготвува за пријателскиот двомеч со Албанија.

Прочитај повеќе

ЖФК Драгон го освои Купот на Македонија за жени

​Фудбалерките на ЖФК Драгон 2014 го освоија Купот на Македонија за жени откако во финалето кое се одигра на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани славеа со 3-1 против ЖФК Тиверија.

Прочитај повеќе

Лион доминираше против Барселона во финалето на ЛШ, Андонова остана резерва

Наташа Андонова и Барселона останаа без трофеј во дебитанскиот настап во финалето на Лигата на шампионките. Лион беше доминантен и славеше со 4-1 во финалната пресметка во Будимпешта.

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Главна вест

Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали