ЖЕНСКИ ФУДБАЛ

Актуелно

Женската селекција убедливо загуби од Србија во квалификациите за ЕП

​Македонската женска репрезентација доживеа убедлив пораз од 0-6 (0-3) во третиот свој натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство.

Прочитај повеќе

Изов: Австријките се големи фаворитки, но ќе се обидеме да се надигруваме

​Македонската женска А репрезентација утре против Австрија на националната арена „Тодор Проески“ против Австрија ги продолжува натпреварите од квалификациите за Европското првенство.

Прочитај повеќе

Изов: Србија е реално подобра од нас, со триумфот над Казахстан ја исполнивме целта од овој двомеч

​Женската фудбалска репрезентација на Македонија беше убедливо поразена од Србија (0-6) на вчерашниот квалификациски натпревар во Скопје. Селекторот Кирил Изов анализира дека освен квалитетот на ривалот, клучен момент е тоа што националниот тим во моментот уште не е подготвен да одигра стабилно два тешки квалификациски натпревари во низа.

Прочитај повеќе

Фудбалерките го победија Казахстан

Женската фудбалска репрезентација на Македонија се израдува на првата победа во новиот квалификациски циклус и воопшто прв триумф по подолг период. Избраничките на селекторот Кирил Изов го совладаа Казахстан во Скопје, на комплексот „Петар Милошевски“ со 4-1. Беа убедливи во текот на целиот натпревар и покажаа дека и женскиот фудбал во Македонија б

Прочитај повеќе

Андонова ќе ги предводи фудбалерките против Казахстан и против Србија

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова, ќе ја предводи нашата репрезентација на претстојните квалификациски натпревари за ЕП 2021, во кои „црвено-жолтите“ ќе се сретнат со селекциите на Казахстан и на Србија. Таа се врати по повеќегодишна пауза во репрезентативниот дрес, настапи на последниот квалификациски меч со Австрија, па повторно ќ

Прочитај повеќе

Популарни вести

Најнови вести

Главна вест

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали