Актуелно

Фудбалерките без Андонова и без Рочи на мегдан со Франција

Женската фудбалска репрезентација на Македонија вечерва (21 часот) е пред нов предизвик, гостување кај силната селекција на Франција

Прочитај повеќе

Ракометен пораз за фудбалерките на дуелот со Франција

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз (11-0) на гостувањето против Франција во квалификациите за Европското првенство

Кирил Изов нема да може да смета на Наташа Андонова и на Гентјана Рочи за натпреварот со Франција

Поради ограничувањата поврзани со Ковид-19 за враќање во Финска и во Шпанија, селекторот не може да смета на Гентјана Рочи од фински КУПС и Наташа Андонова од Леванте, Шпанија

Женската фудбалска селекција убедливо загуби од Франција (0-7)

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа дебакл од Франција (0-7) во меч од 6. коло во евроквалификациите. Разликата во квалитет се виде уште на самиот старт. Французинките од 14. до 21. минута постгнаа три гола кои беа доволни за првото полувреме.