Актуелно

ЖФК Каменица Саса ја доведе репрезентативката Драгана Костова

Таа денеска стави потпис на договор до 30. јуни 2023 година

Прочитај повеќе

Помош и поддршка од ФФМ: По 10.000 долари за секој клуб од Првата женска лига

ФФМ донесе одлука секој клуб од Првата женска лига да добие финансиска помош од 10.000 долари

Прочитај повеќе

ЖФК Љуботен доведе репрезентативка на БиХ, но и фотомодел (ФОТО)

Таа е репрезентативка на БиХ која беше пред потпис со италијанскиот калчолигаш Торино

Прочитај повеќе

ЖФК Љуботен продолжува со странски засилувања: Камерунка како дополнување за двете Бразилки

Се работи за Меитефанг Хорелиа Сореле која игра во одбраната

Прочитај повеќе

ЖФК Љуботен доведе уште една Бразилка, Таила

ЖФК Љуботен прави вистинска бразилска револуција во Македонија

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ