Актуелно

Скопје делува прволигашки, хет - трик на Кировски, триумф од 6-1 против Кадино

Лидерот на Втората лига Запад продолжува таму каде што застана по одличните есенски настапи

Прочитај повеќе

Брегалница и Кит Го ремизираа (1-1) на првата зимска проверка

Бошко Ступиќ донесе водство за Кит Го, а израмни Ристе Наумов

Прочитај повеќе

Дрита го промовираше Рони Синани

Дрита го промовираше новото засилување Рони Синани кој доаѓа од Вардар Форино

Прочитај повеќе

Огромно засилување за Брегалница: Муарем Муарем потпиша за „сините“

Муарем потпиша договор до јуни 2022 година, со можност за продолжување на истиот за уште две години

Прочитај повеќе

Охриѓани стартуваа со зимските подготовки (ФОТО)

Охрид Лихнидос ги стартуваше подготовките во пресрет на вториот дел од шампионатот во Втората лига Запад

Прочитај повеќе

ФК Скопје се „опреми“ за Прва лига: Кировски, Настевски, Десниќ...

Тимот на ФК Скопје доведе неколку квалитетни засилувања во пресрет на пролетниот дел од сезоната

Прочитај повеќе

Победа ги почна подготовките, конечно и ќе заигра дома напролет

Прилепскиот второлигаш Победа вчера ги стартуваше зимските подготовки

Прочитај повеќе

Кит Го означи старт, Грнев ги прозиваше фудбалерите (ФОТО)

Фудбалерите на Кит Го низ зимскиот период ќе работат во Штип и Пехчево

Прочитај повеќе

Тиквеш тргна со подготовки со Пане Блажевски на кормилото

Тиквеш со новиот шеф на стручниот штаб Пане Блажевски денеска означи старт на подготовките

Прочитај повеќе

Брегалница ги почна подготовките за влез во елитата

Лидерот на табелата во Втората лига Исток, тимот на Брегалница, ги стартуваше зимските подготовки

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 16.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 16.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ: Анес Османоски (Брегалница)

G-G32VEZ5NYJ