Вести што го содржат тагот Струга Трим Лум

Струга Трим Лум го претстави Немања Босанчиќ

Немања Босанчиќ е промовиран во нов фудбалер на македонскиот прволигаш Струга Трим Лум

Прочитај повеќе

Шкендија ремизираше против Зорја, Струга Трим Лум го победи Пелистер

Шкендија ремизираше (1-1) против Зорја, а Струга Трим Лум со пресврт го совлада Пелистер (2-3)

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум ремизираше со Фероникели

Стрелец на голот за Струга Трим Лум беше Дејан Цветаноски

Прочитај повеќе

Струга Трим Лум се пресели во Драч, почнува втората фаза од подготовките

Струга Трим Лум ја замени Струга за Драч, за да ја реализира втората фаза од подготовките

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Срѓан Захариевски (Струга Трим Лум)

Срѓан Захариевски е изборот на МАКФУДБАЛ за тренер на колото

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ