Вести што го содржат тагот Тричковски

Тричковски не греши кога е најважно, спаси бод за АЕК против Омонија

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски продолжи со одличните игри во дресот на АЕК Ларнака, постигнувајќи два погодоци во дербито против Омонија што заврши со резултат 2-2. Гостите се наоѓаа на чекор до голема победа, но Тричковски со гол во судиското продолжение им донесе огромна радост на домашните навивачи во Ларнака.

Прочитај повеќе

Нов договор: Тричковски во АЕК Ларнака до 2022 година

Иван Тричковски и во новата сезона е предводник на АЕК Ларнака, па кипарскиот клуб неслучајно инсистираше да го задржи Македонецот и по истекот на актуелниот договор во 2020 година.

Прочитај повеќе

Тричковски: Респект за Израел, но се ќе зависи од нас

Македонските репрезентативци го одржаа и првиот тренинг по пристигнувањето во Израел, каде в четврток ќе се обидат да ја прекинат серијата порази во квалификациите за ЕП 2020. Противникот не е нималку наивен, но право на оптимизам на нашите фудбалери им дава фактот дека при последното гостување во оваа земја, пред две години, успеаја да стигнат до

Прочитај повеќе

Четири гола на еден меч: „Цар Тричко“ владееше во Софија

Иван Тричковски одигра натпревар за паметење во дресот на АЕК Ларнака, постигнувајќи четири гола за кипарскиот тим на гостувањето во Софија против Левски.

Прочитај повеќе

Иван Тричковски е МВП на сезоната во кипарското првенство

Иван Тричковски е изборот на тренерите во кипарскиот шампионат за МВП на сезоната во оваа лига. Признанието за македонскиот ас е сосема заслужено ако се земат во предвид неговите одлични игри во дресот на АЕК Ларнака, кој токму благодарение на Тричковски се наоѓа на второто место на табелата.

Прочитај повеќе