Вести што го содржат тагот Шкупи

Османи потпиша со Шкупи, но нема да дебитира во Струмица

Ќатип Османи и Шкупи потпишаа договор за соработка до 2021 година, но трофејниот стручњак сепак нема викендов да дебитира на клупата на скопскиот прволигаш.

Прочитај повеќе

Голем успех: Шкупи се пласираше во главните квалификации за ЛШ

Футсал екипата на Шкупи го освои првото место во претквалификациската група за ЛШ што се играше во Скопје, со што македонскиот првак си обезбеди влез во главните квалификации за елитното европско натпреварување.

Прочитај повеќе

Хајдаревиќ во нападот на Шкупи

Младинскиот репрезентативец на БиХ, Нермин Хајдаревиќ, е нов член на Шкупи откако македонскиот прволигаш се договорил со Зенит за едногодишна позајмица на овој напаѓач.

Прочитај повеќе

Добар потег: Бесплатни билети за Шкупи - Пјуник

Раководството на Шкупи повлече одличен потег, одлучувајќи билетите за реваншот од квалификациите за Лигата на Европа против Пјуник да бидат бесплатни за сите фудбалски фанови.

Прочитај повеќе

Шкупи донесе нов голман од Бразил

Бразилецот Тулио Клер де Фреитас е решението за голманската криза во Шкупи, со која скопскиот прволигаш се соочи по повредата што на подготовките во Турција ја заработи Азизи. Овој 23-годишен голман ги мина последните три дена на проба, па откако ги задоволи вкусовите на тренерот Умит Каран денеска потпиша едногодишен договор со Шкупи.

Прочитај повеќе