Вести што го содржат тагот Шкендија

Ѓока: Оваа победа ќе го крене моралот во Шкендија

Ернест Ѓока има причина за задоволство откако неговите избраници се вратија од еден гол негатива и триумфираа на гостувањето против Академија Пандев.

Прочитај повеќе

Гол-шоу на Шкендија и Рандерс на контролата во Анталија

Шкендија одигра без победник (3-3) на пријателскиот натпревар против данскиот прволигаш Рандерс Фреја, дуел на кој македонскиот првак се врати од два гола негатива и избегна пораз.

Прочитај повеќе

Ибраими по рекордот: Благодарност до сите тренери и соиграчи...

Бесарт Ибраими не го крие задоволството откако стана најдобар стрелец во историјата на Првата лига, со голот што го постигна на неделниот прволигашки натпревар против Шкупи. Ибраими не настапи на куп-средбата против Работнички, но пред натпреварот доби подарок - дрес на Шкендија со бројот 167, како одбележување на бројот на голови со кои Ибраими ст

Прочитај повеќе

Ѓока ќе ротира: Бесарт Ибраими добива одмор со Работнички

Бесарт Ибраими нема да го предводи нападот на Шкендија на утрешниот прв дуел од четвртфиналето во Купот на Македонија против Работнички. Оваа одлука денеска беше објавена и на официјалната веб-страница на тетовци, како причина наведувајќи го заморот кај „седумката“ на Шкендија по серијата тешки натпревари на оваа екипа.

Прочитај повеќе

Ѓока: Растојанието до врвот на табелата се уште е големо

Стратегот на Шкендија, Ернест Ѓока, има причина за задоволство откако неговиот тим со одлична игра стигна до убедлив триумф од 4-0 над Борец Велес. Сепак, албанскиот стратег ги предупреди фудбалерите на тетовци дека мора да се остане максимално фокусиран на секој натпревар, бидејќи растојанието во однос на водечкиот Вардар се уште изнесува огромни

Прочитај повеќе