Популарни вести

Нема нов дил меѓу Дибала и Јувентус

Финансиите се главна пречка за продолжување на соработката

Прочитај повеќе

Втора лига Запад: Охриѓани на гости во Автокоманда, Велешта го пречекува Гостивар

Во Автокоманда гостува Охрид Лихнидос, тимот кој игра одличен фудбал

Прочитај повеќе

Втора лига Исток: Брегалница на гости во Кочани, Тиквеш го пречекува Кит Го

Трката меѓу Брегалница и Тиквеш за врвот продолжува секое наредно коло

Прочитај повеќе

Куп: Шкупи и Македонија ЃП ја напаѓаат Струмица, Шкендија на мегдан во Кратово

Академија Пандев се уште го чува куп-трофејот на Купот, лани беше прекинато натпреварувањето

Прочитај повеќе

Пирло незадоволен: Ја немавме страста за ЛШ

„Ова не е Јувентус кој јас го имам во моите замисли“, вели тренерот на „старата дама“

Прочитај повеќе