Популарни вести

Божеството на Аргентина - Свештеникот што зборувал за бог, а не мислел на Исус, туку на Марадона

Го предупредиле дека го поедноставува Исус, а свештеникот одговорил: „Мислев на Марадона“

Прочитај повеќе

„Божјата рака“ замина во рајот - 50-те најдобри потези на Диего Марадона (ВИДЕО)

Мајсториите на Диего Марадона ќе се паметат вечно во фудбалскиот свет

Прочитај повеќе

Фудбалскиот свет во тага: Почина Диего Марадона

Почина еден од најголемите фудбалери во историјата, Аргентинецот Диего Марадона

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Кит Го му го „забибери“ на Тиквеш, Брегалница го освои Кочани

Кит Го го совлада Тиквеш со 1-4, а Брегалница тоа го искористи на најдобар начин

Прочитај повеќе

Куп: Силекс во полуфиналето, на пенали ја елиминира Шкендија

Енур Тотре и Бесарт Ибраими не реализираа пенали за Шкендија

Прочитај повеќе