Популарни вести

Проклетиот 25.ноември: Пред 15 години го зема Џорџ Бест, сега Диего Марадона

На истиот датум пред 15 години почина Џорџ Бест

Прочитај повеќе

ЛШ: „Кралевите“ го покорија Милано, Аталанта го освои „Енфилд“ (ВИДЕО)

Реал славеше со 0-2 во Милано, а и Аталанта со идентичен резултат го победи Ливерпул

Прочитај повеќе

Да се наежиш: Кога Марадона се врати на „Бомбоњера“ (ВИДЕО)

Божеството се врати во храмот, народот полуде...

Прочитај повеќе

Бошко Ѓуровски, Македонецот што го чуваше фудбалскиот Бог (ВИДЕО)

Бошко Ѓуровски го чуваше Аргентинецот кој прави магија со топката

Прочитај повеќе

ЛШ: Борусија Менхенгладбах убедлива, Сити во нокаут фазата (ВИДЕО)

Манчестер Сити ја оствари и четвртата победа во групната фаза од ЛШ

Прочитај повеќе