Популарни вести

Елмас во првиот тим на Наполи против Сампдорија

Елиф Елмас во третото коло од „Серија А“ за првпат ќе биде стартер во тимот на Наполи, откако Карло Анчелоти го вклучи македонскиот репрезентативец меѓу единаесетмината што ќе го почнат натпреварот со Сампдорија.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ и СПОРТЛАЈФ наградуваат: Типувај на дербито на колото во ПМФЛ

МАКФУДБАЛ и спортските обложувалници „Спортлајф“ продолжуваат со заедничкиот проект поврзан со Првата македонска фудбалска лига. Се што треба да направите е да типувате на полувреме-крај на дербито на колото во ПМФЛ, а доколку погодите ќе бидете во игра за една од наградите што ги доделуваат МАКФУДБАЛ и Спортлајф.

Прочитај повеќе

Шишковски: Можеме да ја изненадиме Шкендија

Репрезентативната пауза заврши, а Работнички в сабота го очекува голем предизвик, гостување кај актуелниот шампион Шкендија. Голманот Дамјан Шишковски се приклучи на тимот по акцијата со националниот тим и се надева дека Работнички може да оствари позитивен резултат на ова тешко гостување.

Прочитај повеќе

Спировски претставен во Тел Авив: Слушнав убави работи за Хапоел

Стефан Спировски ќе биде значаен адут на Хапоел во битката за висок пласман во израелското првенство откако македонскиот репрезентативец денеска и официјално беше претставен како најновото засилување на овој клуб. Тој се сели во Израел од редовите на Ференцварош, а со Хапоел денеска потпиша договор на две сезони, со можност за продолжување на сораб

Прочитај повеќе

Фијаско на Летонија пред Македонија, Словенците ја решија „енигмата Полска“

Репрезентацијата на Словенија и го нанесе првиот пораз на Полска во квалификациите за Европското првенство 2022 година, откако вечерва на домашен терен славеше со 2-0. Полјаците допатуваа со максимален ефект на овој меч, но Левандовски и соиграчите не беа на висина на задачата, а словенечките фудбалери знаеја како да го искористат тоа и со головите

Прочитај повеќе