Популарни вести

Бејтулаи го раскина договорот со Хелсингборг, од јуни повторно во Шкендија

Репрезентативецот на Македонија, Егзон Бејтулаи повеќе не е член на шведскиот прволигаш Хелсингборг. Бејтулаи побарал раскин на договорот поради семејни причини, што наишло на максимално разбирање од страна на раководството на клубот.

Прочитај повеќе

Ристовски и Жута во најдобриот тим на декадата на Ријека

​Преку изборот на своите фанови, хрватскиот прволигаш Ријека го избра најдобриот свој состав во последната декада, од 2010 до 2020 година.

Прочитај повеќе

Репрезентативците до 19 години помогнаа семејства од Чаир и Скопска Црна Гора (ФОТО)

Македонската репрезентација до 19 години, на своја иницијатива, денеска посетија и им поделија прехранбени и други неопходни продукти на четири семејства од околината на Чаир и Скопска Црна Гора.

Прочитај повеќе

Второлигашите го кренаа гласот - бараат помош од Владата

Влошената состојба на економски план не само во мак-фудбалот, туку и целокупно во државата, ги натера фудбалските второлигаши да го кренат гласот и да достават барање за помош до Владата. Фудбалската сезона е во прекин и се уште нема најава кога натпреварувањето би можело да продолжи, а второлигашите се жалат дека без државна помош тешко дека ќе ус

Прочитај повеќе

ФФМ: Рокот за поднесување финансиски критериуми за УЕФА клупска лиценца до 30.април

Одделението за лиценцирање при Фудбалска федерација на Македонија, а во врска со постапката и главниот процес за лиценцирање на клубови за добивање на УЕФА Лиценца за учество во натпреварувања во организација на УЕФА за сезона 2020/21 и во врска со известувањето од Одделот за лиценцирање на УЕФА, ја дава следната информација:

Прочитај повеќе