Нови вести

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Кит Го му го „забибери“ на Тиквеш, Брегалница го освои Кочани

Кит Го го совлада Тиквеш со 1-4, а Брегалница тоа го искористи на најдобар начин

Прочитај повеќе

Куп: Силекс во полуфиналето, на пенали ја елиминира Шкендија

Енур Тотре и Бесарт Ибраими не реализираа пенали за Шкендија

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Скопје се одлепи на врвот, Гостивар падна во Велешта

Скопје сега има шест бода предност во однос на Гостивар на врвот

Прочитај повеќе

Академија Пандев, Струга ТЛ и Македонија ЃП во полуфиналето на Купот, пенали во Кратово

Во Кратово, Силекс и Шкендија ќе шутираат пенали

Прочитај повеќе

Нема нов дил меѓу Дибала и Јувентус

Финансиите се главна пречка за продолжување на соработката

Прочитај повеќе