Нови вести

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Работнички во Кичево, Пелистер на мегдан со Љуботен

Шкупи денеска (15.30 часот) ја очекува гостување кај Слога, но во Виница. Ова е дуел од 1/16 - финалето на Купот на Македонија. Работнички ќе гостува кај Велазерими, а Ренова има дуел на гости Охрид.

Прочитај повеќе

Женската фудбалска селекција убедливо загуби од Франција (0-7)

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа дебакл од Франција (0-7) во меч од 6. коло во евроквалификациите. Разликата во квалитет се виде уште на самиот старт. Французинките од 14. до 21. минута постгнаа три гола кои беа доволни за првото полувреме.

Прочитај повеќе

Вардар со многу среќа го мина Вардар Форино во Купот на Македонија

Среќата му беше наклонета на Вардар, за актуелниот првак на Македонија да не доживее фијаско во националниот куп, каде дури по изведување на пенали успеа да го елиминира тимот на Вардар Форино.

Прочитај повеќе

Вардар против истоимениот тим од Форино го отвора 1/16-финалето од Купот на Македонија

Со гостувањето на Вардар против второлигашот Вардар од Форино стартуваат 1/16-финалните натпревари од Купот на Македонија. „Вардарци“ во единствениот денешен дуел ќе гостуваат во Гостивар каде ќе се игра дуелот со истоимениот тим од Форино.

Прочитај повеќе

Најдобриот играч на Косово позитивен на коронавирус

Косовскиот репрезентативец Ведат Муричи е позитивен на Covid-19, информираат од Фудбалската федерација на Косово. Тој во наредните 14 дена ќе остане во изолација во Истанбул, а потоа повторно ќе биде тестиран на коронавирусот. Ова може да биде голем удар за противникот на Македонија во плејофот за пласман на Европското првенство. Мечот е закажан за

Прочитај повеќе