Нови вести

Бошко Ѓуровски, Македонецот што го чуваше фудбалскиот Бог (ВИДЕО)

Бошко Ѓуровски го чуваше Аргентинецот кој прави магија со топката

Прочитај повеќе

ЛШ: Борусија Менхенгладбах убедлива, Сити во нокаут фазата (ВИДЕО)

Манчестер Сити ја оствари и четвртата победа во групната фаза од ЛШ

Прочитај повеќе

Агим Ибраими донесе победа за Кукс во првенството на Албанија

Ибраими беше стрелец на победничкиот гол за својот тим во победата (1-0) над Лаци

Прочитај повеќе

Наполи, тажно и моќно: Засекогаш ! Чао, Диего !

Италијанскиот калчолигаш Наполи се збогува со својот Диего Армандо Марадона

Прочитај повеќе

Тренерот на Тиквеш, Раде Цицмиловиќ, поднесе оставка

По поразот од Кит Го (1-4) на домашен терен, тренерот на Тиквеш го напушти кормилото

Прочитај повеќе