Нови вести

Тотенхем во најсилен состав против Шкендија...Кејн, Сон, Деле Али, Бергвајн

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, воопшто не ја потценува Шкендија и ќе тргне со речиси најдобриот состав што го има во моментот на вечерашната пресметка против Шкендија во третото квалификациско коло од Лигата на Европа. Се разбира, без новите засилувања Герет Бејл и Серхио Регуилон кои не допатуваа во Скопје, но со Хари Кејн, Хјон-Мин Сон, Стиве

Прочитај повеќе

Бејтулаи и Ѓока: Тотенхем е гигант, но Шкендија сака чудо

Шкендија треба да го даде максимумот, а дали тоа ќе биде доволно за да се изненади огромниот фаворит, ќе покаже утрешниот натпревар. Тренерот Ернест Ѓока верува дека Шкендија ќе биде квалитетен противник.

Прочитај повеќе

Кит Го го победи Скопје за последното осминафинално место во Купот на Македонија

Кит Го обезбеди место во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во 1/16-финалната пресметка славеше против членот на Втората лига - Запад, ФК Скопје, со 2-1 (1-0).

Прочитај повеќе

Работнички и Македонија ЃП се спасија на пенали, Борец не...Победи за Шкупи, Силекс, Пелистер...

Шкупи имаше тешко гостување кај амбициозниот тим на Слога Виница во Купот на Македонија, но успеа да слави со 1-2 и да се пласира во осминафиналето. Дембо Дарбо и Фреди Алварез во првиот дел беа стрелци на головите за прволигашот од Чаир, а домаќинот во вториот дел само ја намали негативата. Саса Каменица на пенали го елиминира прволигашот Борец. Р

Прочитај повеќе

Македонија без Висар Муслиу на два меча, ама не и против Косово

Македонскиот репрезентативец Висар Муслиу нема да смее да игра два натпревари од тековниот циклус во Лигата на нации за црвениот картон што го заработи на мечот против Грузија. Сепак, оваа суспензија нема да важи за плејоф дуелот против Косово што е закажан за 8.октомври. Тоа е голема шанса на Македонија за пласман на Европското првенство 2021 годи

Прочитај повеќе