Нови вести

Ѓока: Горд сум на моите момци, одличните замени на Тотенхем го решија мечот

​Шкендија загуби од Тотенхем со 1-3 во натпревар од третото коло од квалификациите за годинашното издание на Лигата на Европа. Тренерот на тетовци Ернест Ѓока вели дека неговите фудбалери влегле со многу емоции во мечот. И покрај поразот тој смета дека неговиот тим е победник од овој меч.

Прочитај повеќе

Мурињо: Шкендија е одличен тим, одлично организиран

​Шкендија загуби со 1-3 од Тотенхем во третото квалификациско коло од Лигат на Европа. Тренерот на лондонскиот клуб Жозе Мурињо вели дека сето тоа што му го кажал капитенот на нашата репрезентација Горан Пандев пред мечот на крајот се покажало како точно.

Прочитај повеќе

Шкендија ги заврши европските настапи со чесен пораз од Тотенхем

​Шкендија ги заврши настапите на европската сцена оваа сезона откако во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа загуби на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје од лондонски Тотенхем со 1-3 (0-1).

Прочитај повеќе

Шкендија исправена пред гигантот: Тотенхем е неверојатен мотив за докажување

Единствениот македонски претставник кој преживеа во Лига Европа, тимот на Шкендија, вечерва (20 часот) го пречекува англискиот гигант Тотенхем во третото квалификациско коло од Лигата на Европа. За жал, арената „Тодор Проески“ ќе биде празна, мечот ќе се гледа само преку телевизиските екрани, но секако е огромна шанса за докажување на квалитетите н

Прочитај повеќе

Шкендија пред вистински европски предизвик: Против Тотенхем нема што да се загуби

​Тетовска Шкендија во 29. натпревар во Лигата на Европа во својата клупска историја, во 3. квалификациско коло од сезоната 2020/21 вечерва против лондонски Тотенхем на арената „Тодор Проески“. Без сомнение, дуелот со Тотенхем е максимален предизвик за тетовци во обидот да го потврдат сопствениот фудбалски квалитет.

Прочитај повеќе