Вести од Футсал

Актуелно

Триумф со Велс за победнички почеток на претквалификациите за ЕП 2022

​Македонската футсал репрезентација многу потешко од очекувањата со минимална победа од 1-0 (0-0) против Велс го почна претквалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство 2022.

Прочитај повеќе

Футсал репрезентацијата против Англија во баражот за елитни квалификации за ЕП

​Македонската футсал селекција ќе игра против Англија во баражот за место во елитната квалификациската фаза за пласман на ЕП.

Прочитај повеќе

Македонија загуби, голманот на Норвешка ни пресуди..., следи бараж за квалификации за ЕП

Футсал репрезентацијата на Македонија доживеа пораз од 1-2 (1-1) од Норвешка во вториот натпревар од претквалификациите за пласман на ЕП 2022. Овој пораз значи и дека македонската футсал селекција, како второпласирана во групата, ќе мора преку бараж да ја бара својата шанса за пласман во главната фаза од квалификациите за ЕП.

Прочитај повеќе

Футсал селекцијата ги почнува претквалификациите за ЕП 2020 (19 ч.)

​Македонската футсал репрезентација, денеска од 19 часот во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје со натпреварот против Велс го почнува претквалификацискиот турнир за пласман во елитната рунда квалификации за ЕП 2022.

Прочитај повеќе

Футсал репрезентацијата ги почнува подготовките за претквалификациите за ЕП 2022

Македонската футсал репрезентација утре ги започнува подготовките за претквалификацискиот турнир за пласман во главната рунда од квалификациите за Европско првенство 2022. Македонија е домаќин на групата во која се наоѓаат Норвешка и Велс. Првопласираниот обезбедува директен пласман во главната фаза, додека вториот од групата игра бараж за место во

Прочитај повеќе