Вести од Футсал

Актуелно

Шкупи со Ново Време од Хрватска, со Омонија и ерменски Лео клуб во главните квалификации за ЛШ

​Македонскиот футсал шампион Шкупи, по успешното минување на претквалификацискиот циклус со три победи од исто толку натпревари, ќе игра во Групата 6 од главните квалификации за Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

Голем успех: Шкупи се пласираше во главните квалификации за ЛШ

Футсал екипата на Шкупи го освои првото место во претквалификациската група за ЛШ што се играше во Скопје, со што македонскиот првак си обезбеди влез во главните квалификации за елитното европско натпреварување.

Прочитај повеќе

Шкупи и со втор убедлив триумф во претквалификациите за ЛШ

​Македонскиот шампион во футсал, екипата на Шкупи запиша рекордна победа во претквалификациите за Лигата на шампионите. Шкупи во второто коло од претквалификациите триумфираше со убедливи 11-1 (6-0) против Енкамп од Андора.

Прочитај повеќе

Футсал: Шкупи во група со Локомотив, Кардиф и со Енкамп

Македонскиот футсал првак Шкупи се најде во групата Б од прелиминарната фаза во Лигата на шампионите и ќе игра против Локомотив Даугавпилс (Летонија), Кардиф Јуниверзити (Велс) и против Енкамп (Андора). Победниците на групите одат во следната главна фаза од квалификациите.

Прочитај повеќе

КМФ Шкупи ќе биде домаќин на група во ЛШ

Од УЕФА денеска пристигна и информацијата дека екипата ќе биде и домаќин на една од групите во претквалификации на Лигата на шампиони од 27. август до 1. септември. Ждрепката за групите ќе се одржи на 4. јули во 14 часот.

Прочитај повеќе