Вести од Женски фудбал

Женската репрезентација на Македонија загуби од Албанија (1-3)

​Женската фудбалска репрезентација на Македонија загуби на првиот од двата предвидени пријателски натпревари со селекцијата на Албанија. На дуелот кој се одигра во Либражд, Албанија, избраничките на Кирил Изов беа поразени со 3-1.

Прочитај повеќе

Женската репрезентација се собра во Охрид за пријателскиот двомеч со Албанија

Женската А репрезентација од вчера е на собир во Охрид, каде се подготвува за пријателскиот двомеч со Албанија.

Прочитај повеќе

ЖФК Драгон го освои Купот на Македонија за жени

​Фудбалерките на ЖФК Драгон 2014 го освоија Купот на Македонија за жени откако во финалето кое се одигра на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани славеа со 3-1 против ЖФК Тиверија.

Прочитај повеќе

Лион доминираше против Барселона во финалето на ЛШ, Андонова остана резерва

Наташа Андонова и Барселона останаа без трофеј во дебитанскиот настап во финалето на Лигата на шампионките. Лион беше доминантен и славеше со 4-1 во финалната пресметка во Будимпешта.

Прочитај повеќе

ЖФК Тиверија и ЖФК Драгон во финалето на Купот

Фудбалерките на ЖФК Тиверија Струмица и на ЖФК Драгон ќе играат во финалето на Купот на Македонија во женска конкуренција. Финалната пресметка е закажана за наредниот четврток во Кочани. Ќе биде тоа всушност реприза и од ланското финале.

Прочитај повеќе