Вести од Меѓународен фудбал

Актуелно

ЕЛ ГАЛАКТИКО на „Камп Ноу“: Реал Мадрид ја нокаутира Барселона во големото дерби (ВИДЕО)

Реал Мадрид на најдобар начин ја прекина црната серија и ја нокаутира Барселона во „Ел Класико“ славејќи со 1-3

Прочитај повеќе

Милан оди на титула: Икарди доаѓа на „Сан Сиро“?

Изненадувањето се вика Мауро Икарди, „росонерите“ се подготвени да го доведат во јануари

Прочитај повеќе

Верона после 32 години освои бод против Јувентус во Торино (ВИДЕО)

Јувентус од пораз го спасуваше Дејан Кулушевски со погодок во 78.минута

Прочитај повеќе

Џејми Варди го попари Арсенал (ВИДЕО)

Лестер по цели 47 години успеа да слави против Арсенал во Лондон со 0-1, а стрелец беше Џејми Варди

Прочитај повеќе

Се случува и во Германија: На Серж Гнабри му го згрешиле тестот за Covid-19

Серж Гнабри залудно пропушти два меча за Баерн

Прочитај повеќе