Вести од Трансфер маркет

Актуелно

Ашковски промовиран во романски Ботошани (ФОТО)

​Поранешниот македонски репрезентативец Стефан Ашковски официјално е промовирн во дресот на романски Ботосани.

Прочитај повеќе

Милан Ристовски на позајмица во словачка Нитра

​Младинскиот репрезентативец на Македонија, Милан Ристовски престојнава сезона ќе ја мине во редовите на словачкиот прволигаш Нитра.

Прочитај повеќе

Бобан Георгиев промовиран во дресот на Радник Сурдулица (ФОТО)

​Крилниот офанзивец Бобан Георгиев, по разделбата со Силекс, и официјално промовиран во српскиот суперлигаш Радник Сурдулица.

Прочитај повеќе

Илиев официјално промовиран во словачки Серед (ФОТО)

​Македонскиот репрезентативен голман Дени Илиев и официјално е промовиран во дресот на словачкиот прволигаш Серед, чиј тренер е македонскиот стратег Славчо Војнески.

Прочитај повеќе

Работнички се засили со српскиот офанзивец Иван Марковиќ

Работнички продолжува со реновирање на составот за следната сезона. Српскиот интернационалец Иван Марковиќ е ново засилување на „романтичарите“, објави клубот на официјалниот сајт. Тој потпиша договор на една година и треба да ја засили конкуренцијата во навалната линија. Марковиќ е напаѓач кој може да одговори и како офанзивен играч за врска. Има

Прочитај повеќе