Вести од Трансфер маркет

Актуелно

Осијек го позајми Тодороски во Шибеник

Младинскиот фудбалски репрезентативец Тодор Тодороски кој е член на Осијек, заминува на позајмица во друг хрватски прволигаш, Шибеник. По репрезентативните обврски со националниот тим на Македонија до 21 година, Тодороски се врати во Хрватска и во финишот на преодниот рок се согласи да замине на шестмесечна позајмица во Шибеник.

Прочитај повеќе

Стефан Ристовски останува во Спортинг Лисабон, ги одби понудите од Русија

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски дефинитивно ги одби понудите од Русија и одлучи да остане во Спортинг Лисабон. Иако тренерот Рубен Аморим го стави на трансфер - листа, сепак, заменик капитенот на нашиот национален тим се заблагодари на понудата на Динамо Москва и сака да се бори за место во составот на Спортинг Лисабон.

Прочитај повеќе

Гоце Седлоски поради коронавирусот го напушти Динамо Загреб

Македонскиот фудбалски стратег Гоце Седлоски заминува од Динамо Загреб, потврди клубот од „Максимир“. Тој беше тренер на вториот тим на „мордите“, а сега ќе бара нов предизвик.

Прочитај повеќе

Дени Илиев на позајмица во Шревсбери

Македонскиот репрезентативец Дејан Илиев го напушта Арсенал и заминува на позајмица во англискиот нисколигаш Шревсбери. Тој всушност ќе остане под закрилата на „топчиите“, но ќе биде отстапен во клубот кој се натпреварува во Лига 1, третата по ранг англиска дивизија, за да брани и да има голема минутажа.

Прочитај повеќе

Агим Ибраими големо засилување за Кукс

Поранешниот македонски репрезентативец Агим Ибраими повторно е во фокусот на вниманието. Овојпат ја „запали“ Албанија со потписот за Кукс. Тој во наредните две сезони ќе го носи дресот на Кукс. Спортски директор на клубот е Ндерим Неџипи кој помогна при реализацијата на овој трансфер.

Прочитај повеќе